«Липові» фірми НАН вивели з держбюджету сотні тисяч гривень, — Держаудитслужба

13.05.2020 14:00

Одинадцять років тому структура НАН уклала договір на зведення багатоквартирного будинку з забудовником «Камілота». Учені мали отримати частину квартир у ЖК, але угода так і не була виконана. Проте до суду академіки чомусь не звернулися. Та й постає питання: де вони взагалі «відкопали» будівельну компанію, що вочевидь існує лише на папері? Докладніше про це — у розслідуванні Асі Шевченко.

Інший, не менш яскравий приклад академічної безтурботності — на елітному київському Печерську, прямісінько біля ботанічного саду імені Фоміна. Навпроти — Інститут міцності. Ці землі ще 2005 року віддали під забудову компанії «Будімір», щоб звести житловий та лабораторний комплекси.

Утім, немає ані житла, ані лабораторій. І не дивно. Адже компанія «Будімір», як і «Камілота», вочевидь, існує лише на папері. За її єдиною адресою в промисловій зоні Троєщини — меблевий ринок. Кінцевий бенефіціар забудовника — товариство з обмеженою відповідальністю «Комплект Інжиніринг» із засновником на офшорних BVI.

Землі віддали під забудову компанії з ознаками фіктивності

Та найцікавіше, що компанії-привиди для самого НАН України — це зовсім не екзотика. У висновках аудиту йдеться, що академіки створили декілька компаній, які існують лише на папері:

1) Науково-технічний центр впровадження електрогідроімпульсних агрегатів — НТЦ «Вега» Інституту імпульсних процесів і технологій НАН України;
2) Науково дослідний центр екологічного маркетингу та інжинірингу НАН України;
3) Миколаївське регіональне відділення науково-дослідного інституту козацтва Інституту історії України;
4) Центр системних досліджень і розвитку з вивчення продуктивних сил України НАН України.

Усі ці компанії мають керівників і бухгалтерів і, за скромними підрахунками аудиторів, спричинили бюджетні втрати на майже 200 000 грн.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X