Львівський «СтопКор» зустрівся з представниками Української Гельсінської спілки з прав людини

16.06.2021 13:32

11 червня в офісі регіонального представництва  "СтопКору" заступник Львівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Віктор Палас зустрівся з юристом громадської приймальні Української Гельсінської спілки у Львові  Русланом Тополевським.  Про це повідомляє львівський осередок антикорупційної організації.

Заступник очільника Львівського підрозділу "Стоп корупції" Віктор Палас  і юрист Громадської приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини у Львові Руслан Тополевський. Фото: СтопКор

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини діє на базі ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Зустріч відбулась за ініціативи представників львівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції». Обговорення стосувалося, зокрема,  надання правової та медійної підтримки в питаннях захисту прав громадських активістів.

«Це вже друга наша зустріч із юристом громадської приймальні Української Гельсінської спілки у Львові. Ми ведемо громадську діяльність не тільки на території України. Тому мені було цікаво дізнатися, які є напрацювання у сфері міжнародної практики захисту прав людини. Руслан Тополевський розповів про напрямки роботи Української Гельсінської спілки з прав людини, зокрема, щодо надання безплатної юридичної допомоги постраждалим унаслідок громадської діяльності активістам. А також зацікавився справою побиття у лікарні очільника  Львівського відокремленого підрозділу Андрія Турки. Зазначимо, нині цей інцидент майже не розслідується», — повідомив Віктор Палас.

Він зазначив, що в результаті зустрічі з юристом УГС учасники окреслили напрямки взаємодії.

«Як відомо, напади та перешкоджання діяльності громадським активістам є, на жаль, звичною практикою сьогодення. Саме тому співпраця громадських організацій у цій сфері, інформування громадськості та привернення уваги до таких подій та їхнього розслідування є необхідними засобами відвернення та переслідування такої протиправної діяльності», — зазначив Руслан Тополевський.

Віктор Палас позитивно оцінив перспективи взаємодії з Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

«Будь-яка співпраця на користь відновлення порушених прав робить спільноту громадських активістів міцнішою і потужнішою. А сам громадський рух – більш ефективним», — підкреслив Палас.

Зазначимо, громадська діяльність Львівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» вже поширилася на кілька європейських країн. Заступник очільника осередку Віктор Палас відпрацював новий ефективний механізм міжнародного громадського впливу. Якщо українські правоохоронці не діють, активіст подає позов про злочин до суду європейської країни та добивається відкриття провадження через механізм міжнародної правової взаємодії між Україною та ЄС.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини