Львівське сміття на Київщині – розслідування триває

26.07.2018 14:19

Команда «Стоп Корупції» протягом кількох років моніторить стихійні сміттєзвалища та незаконне вивезення сміття по Україні. Аби розібратися, наскільки законним є звалище у Київській області і чому саме сюди потай везли львівське сміття, знімальна група «СтопКору» вирушила до голови Щасливської сільської ради.

«Договір є, це не стихійний процес – є певні підприємства, є певні об'єми та певна ціна стосовно даної процедури. У нас була чітка домовленість, що ми працюємо у режимі дві машини чужого сміття», - стверджує сільський голова Микола Шмаюн.

Але достеменно відомо, що машин було учетверо більше, ніж каже посадовець. Можливо, саме тому вони і прокрадалися вночі?

«Найбільша проблема для мене була – здивування, чому дане підприємство порушило наші домовленості і почало завозити більшу кількість сміття», - зауважує пан Микола.

Зазначимо, що щорічно, за офіційними даними, українці продукують 11 млн тон сміття, з яких 97% спалюються або вивозяться на полігони. Оскільки в країні немає сфери утилізації відходів, усі українські сміттєзвалища незабаром можуть отримати статус «токсичних». І єдиний спосіб із цим боротися – сортувати сміття. Наразі ж, як зазначає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, Київ та область задихаються від неможливості в повній мірі переробляти відходи, які утворюються багатомільйонним мегаполісом.

Подробиці ситуації, яка загрожує столиці екологічним колапсом – у новому розслідуванні:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X