Львівська тютюнова фабрика фальсифікує власну продукцію? – висновки експертизи

18.02.2019 16:44

До магазинів «дьюті фрі» товар потрапляє або з-за кордону, або прямим шляхом від виробника, а за витік товару за межі зони безмитної торгівлі магазин просто втрачає ліцензію. Більш того, будь-який великий оператор дьюті фрі дбає про свою репутацію і малоймовірно, що він став би займатися такими махінаціями. То як же цигарки з позначкою «тільки для продажу у дьюті фрі» потрапили до бабусь на чорному ринку?

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз – тут проводять найавторитетніші та найвагоміші дослідження, і саме сюди журналісти «СтопКору» принесли зразки із наших закупівель, щоб отримати докази.

«У 2017 році розпорядженням Кабінету Міністрів затверджений документ, в якому була затверджена стратегія якраз дій Кабміну щодо протидії незаконному обігу та розповсюдженню тютюнової продукції. І одним із пунктів там є визначення державної експертної установи, яка буде проводити криміналістичні види дослідження. Враховуючи, що в нас є певний перелік обладнання, досвід роботи, колекція, зв’язок з виробниками, не тільки вітчизняними, а й закордонними, ми стали ініціаторами щодо визначення нашого Інституту саме як цієї установи», - зазначає директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін.

Здавалося б, відслідкувати шляхи потрапляння на ринок нелегальних цигарок, неможливо. І як дізнатися, чи вони справді з дьюті фрі, чи звідкілясь ще? Насправді, все можливо: «Ми навіть можемо сказати, чи на цьому обладнанні упаковувалося, чи не на цьому. Ми можемо встановити, бо ми знаємо вже які лінії є на кожному виробнику», - запевняє директор НДІСЕ.

Тобто якщо дві пачки будуть повністю ідентичними це є прямим доказом, що Вінниківська тютюнова фабрика, більш відома як Львівська, сама виробляє нелегальний продукт, з якого не сплачує податки.

Отже, минув певний час і результати експертизи готові. У висновку експерта зазначено чітко: обидва зразки були виготовлені на тому самому обладнанні. І це доведено експертизою. Щоправда, наш експерт не може детально коментувати цей документ через те, що не має права розголошувати службову таємницю та методи дослідження. Але все і так зрозуміло.

Про хід та підсумки резонансного розслідування – у матеріалі Наталії Щербини:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини