Львівська фірма разом з Prozorro «наїжджає» на ФДМ через «Сірку»

21.12.2018 20:20

Новороздельское гірничо-хімічне підприємство «Сірка», продане 10.12.2018 року через Prozorro з порушенням законодавства, стало причиною безпрецедентного тиску на посадових осіб ФДМУ. Про це редакцію from-ua.com повідомило джерело у Фонді державного майна.

За його словами, до електронних торгів була допущена фірма ТОВ «Торговий дім Карпати», зареєстрована за 10 днів (30.11.2018) до аукціону з продажу 100% пакета акцій ЗАТ НГХП «Сірка». Закон України «Про приватизацію державного та комунального майна» не допускає участь фірм-одноденок в приватизації: обов'язковим документом є річна або хоча б квартальна звітність.

Однак, "Торговий дім Карпати» зумів домовитися з керівництвом одного з майданчиків Prozorro і, всупереч законодавству, став учасником електронного конкурсу, навіть не дивлячись на те, що частина документів на конкурс була подано із запізненням на два тижні.

Останньою перепоною до завершення приватизації є принципова законна позиція Фонду держмайна, який запропонував викупити акції другому учаснику торгів, який надав повний пакет документів.

Джерело видання повідомило, що вже кілька днів посадові особи ФДМ і інші учасники «приватизаційної історії» відчувають тиск від ряду бізнесменів зі Львова, що представляють інтереси ТОВ «Торговий дім Карпати». При цьому, представники Prozorro також наполягають на перемозі своїх фаворитів. Поки неясно чи буде ситуація матиме продовження у вигляді кримінального розслідування. І чи виллється скандал навколо «Сірки» в політичні розбірки.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини