Львівщина ледь не втратила архітектурну пам’ятку через недбалість комунальників

10.01.2020 19:36

Львівщина може втратити одну зі своїх туристичних візитівок через недбалість комунальників. Як повідомили у пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації, 3 січня цього року у смт. Олеську Буського району обвалилася частина даху будівлі колишнього костелу Капуцинів, який є частиною всесвітньо відомого Олеського замку і визнаний пам'яткою архітектури національного значення.

Обвалення даху в Олеську Фото: 24 канал

Зауважимо, споруда перебуває на балансі ЛОДА. Співробітники галереї мистецтв імені Бориса Возницького, фондосховище якої розміщено на території костелу, ще у 2009 році попереджали про катастрофічний стан даху. Відповідний висновок оприлюднила комісія, до якої увійшли представники галереї, посадовці облдержадміністрації та працівники ДСНС.

Повторне візуальне обстежили будівлі провели влітку 2012-го. У відповідних технічних висновках йдеться про ризики "травмування та загибелі працівників, безповоротної втрати творів мистецтва, що зберігаються у фондосховищі, втрати пам'ятки архітектури державного значення".

Директор Галереї Тарас Возняк заявив, що неодноразово звертався до ЛОДА з проханням про фінансування ремонту споруди. Та через недбале ставлення комунальних служб області цього року традиційне зимове погіршення погодних умов ледь не знищило історичну пам'ятку.

Докладніше про це у матеріалі: Журналісти з'ясували, за що Зеленський звільнив львівського губернатора. 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини