Лукашенко і Путін домовились про поставки нафти до Білорусі

09.02.2020 15:55

Президенти Володимир Путін і Олександр Лукашенко домовилися про постачання нафти у Білорусь у 2020 році. Про це заявив перший віцепрем'єр Білорусі Дмитро Крутой, передає БЕЛТА. Переговори президентів відбулися в Сочі 7 лютого.

"Білорусі не потрібно жодних спеціальних ексклюзивних умов. Ми хочемо купувати нафту за світовими котируваннями, і не гірше", - сказав Крутой, зазначивши, що це було головною вимогою президента Лукашенка.

За словами білоруського віцепрем'єра, Путін пообіцяв сприяти тому, щоб російські компанії продавали нафту в Білорусь саме на таких умовах, а міністр енергетики Росії Олександр Новак на цю тему поговорить з представниками "Роснафти", Лукойла, "Татнафти" та інших компаній.

Також Крутой повідомив, що за підсумками переговорів Путін пообіцяв зняти обмеження щодо допуску до транзитної труби "Транснафти".

Нагадаємо, раніше сторони не змогли домовитися про постачання нафти на 2020 рік. 31 грудня Лукашенко провів телефонні розмови з Путіним, після чого доручив керівникам нафтохімічного комплексу знайти альтернативу російській нафті.

Лукашенко також заявив, що країна планує 30% нафти закуповувати через Україну. У лютому США заявили, що готові забезпечити Білорусь нафтою замість Росії.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини