В Україні на гральний бізнес офіційно накладено табу вже протягом 10 років, проте для любителів гри з Фортуною досі існує безліч нелегальних та напівлегальних ігрових салонів та онлайн-казино. Чому попри вето на азартні розваги, вони доступні українцям? Хто заробляє статки на заборонених іграх? Та яке відношення до сумнівного грального бізнесу на Київщині має місцева громадська організація «Право і захист Васильківщини»? Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Марії Гураль.
Містечко Васильків неподалік від столиці – справжній Лас-Вегас українського розливу. Проїхавши центральними вулицями, за лічені хвилини знімальній групі «СтопКору» вдалось нарахувати близько десятка гральних закладів. Серед них більшість під вивіскою «Лото Маркет».
В один з таких салонів наша команда вирушила, щоб переконатись, чи справді примітка «державна лотерея» під вивіскою відповідає дійсності.
Всередині приміщення – приглушене світло, жодних вікон, гучна музика та стійкий запах тютюну. Крім нас – ще двоє клієнтів.

Вводимо номер з чеку в комп'ютер. До речі, їх тут близько двадцяти. І вуаля – перед нами чималий вибір ігор, які ну зовсім не нагадують лотерею. Та сама картина – і в решті закладів, куди також навідалися медійники.
Примітним виявилося й те, що на кожному з комп'ютерів використовувалась одна і та сама ігрова платформа «Чемпіон», яка розроблена й широко використовується у Росії.

Після зібраних фактів журналісти «СтопКору» направили запит до компанії М.С.Л. Саме вона володіє торговою маркою «Лото Маркет», тож і відповідає за діяльність цих закладів.
Цікаво, що на
Та відповідь компанії дала новий хід розслідуванню: «За інформацією нашої служби безпеки, по всій країні існує десь приблизно 2000 точок реалізації а-ля лотерейного продукту і вони називають себе МСЛ-івськими точками, але нічого спільного не мають з М.С.Л.», – зауважив віцепрезидент ТОВ «М.С.Л.» Євгеній Власенко.
Тож команда «СтопКору» провела масштабне розслідування, щоб дізнатись, кому насправді належить мережа закладів «Лото Маркет» у Василькові та хто їх кришує. І результати виявились неочікуваними. Адже місцеві жителі пов'язують з організацією азартних ігор не лише бізнесмена Василя Гедзика, який володіє підпільним клубом ігрових автоматів, а й тамтешню громадську організацію "Право та захист Васильківщини". За словами мешканців міста, саме активісти цієї ГО "прикривають" діяльність гральних закладів, а засновник організації – Руслан Суханов – є кумом Гедзика та сам має безпосереднє відношення до гральної індустрії.