Локдаун, коронакриза і як житимемо у наступному році? Ток-шоу «Мир чи війна» з Бочкалою

05.12.2020 19:04

У п'ятницю, 4 грудня 2020 року, в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов черговий випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». У студії ведуча програми «Подробиці» Катерина Лисенко та заслужений журналіст України Роман Бочкала з гостями обговорювали, коронакризу, економіку в умовах пандемії, наступний рік, локдаун та катастрофічну нестачу медиків.

Roman Bochkala
Роман Бочкала

«Це нові дані соціологічної групи «Рейтинг», я думаю, що ви всі бачили ці данні. І отут ми бачимо що: Питання - чого українці бояться найбільше? Так от, кожен другий боїться в тратити роботу, боїться втратити дохід. Лише кожен третій з опитаних боїться власне захворіти і якихось наслідків для здоров'я. Так от люди бояться цього менше», - розпочав журналіст Роман Бочкала.

Лікар-пульмонолог, Євген Симонець висловив свою думку щодо цього опитування.

«Буквально, два чи три тижні тому я на Фейсбуці виставив своє фото, де я на робочому місті у масці. Нічого не розписував, про якісь хвороби, жахіття, нічого зовсім не лякав, просто закликав людей вдягніть будь ласка маски. Ви б побачили який був відгук на це повідомлення у Фейсбуці. Неймовірна кількість людей, от якраз вона чітко показує цю діаграму. Половина була за і казали пане лікарю ми вам дякуємо, що ви про це говорите. Дійсно це правильно абсолютно, треба дотримуватися всіх соціальних дистанцій, треба носити маски, використовувати санітайзери і так далі. А інша половина, ну такі відчуття, що люди зовсім не розуміють, що я фахівець, я в цьому розуміюсь. Я кожного дня бачу величезну кількість хворих, яким немає чим дихати. Якщо я прошу, як фахівець вдягни маску. То не придумуй. Ну якщо в тебе зламався, вибачте, унітаз. Ти ж ідеш до сантехніка. Якщо в тебе зламався автомобіль, ти ідеш до автослюсаря. А якщо в тебе проблеми з здоров'ям, ти ідеш до лікаря. Але суспільство розділено і воно на жаль недовіряє 100% лікарю навіть, якщо лікар вузькопрофільний і фахівець в цьому. Я розумію чому у нас в державі ось такі терези бо на одному боці здоров'я а на іншому боці фінанси. І зараз на жаль держава знаходиться в таких умовах, що вона не може фінансово забезпечити, або не може сказати людям, що через тиждень через два, чи через місяць, ми вам допоможемо і ви вийдете з цього стану. І не тільки людям, держава не може сказати навіть фахівцям, які допомагають навіть хворим на COVID. Сказати, ми вас забезпечимо фінансово, всіма умовами і так далі. От якраз стосовно статистики захворюваності я хочу сказати 15 тисяч, а знаєте чому 15, насправді їх набагато більше. Нестор Іванович абсолютно правильно сказав, що більше людей хворіє. Чому? Тест ПЛР на COVID коштує достатньо велику кількість. Дочекати, щоб його зробити теж доведеться відстояти величезну чергу, щоб зробити комп'ютерну томографію, запис у місті Києві чек-лист на комп'ютерну томографію 4-5 днів. Люди як роблять, наприклад в родині один захворів на COVID, здав тест отримав позитивний результат. Вся родина інша має точно таки симптоми і вони не здають через фінансову складову, через черги і так далі. Вони: який сенс здавати, у нас все рівно COVID», - зазначив лікар.

Спеціальний кореспондент «Інтеру» Світлана Чернецька розповіла, що Лондон і Велика Британія вже пережили локдаун і вже будують плани на вакцинацію.

«Я вам хочу сказати, що прем'єр Борис Джонсон до останнього казав, що другого локдауна не буде. Адже перший був дуже болючим для британської економіки. Але коли у середині жовтня почали помічати тенденцію, що пацієнтів у лікарнях стало більше, а ніж на піку епідемії весною, зрозуміли, що локдаун неминучій і відкладати його далі було нікуди адже довелося б закривати країну на Різдво, а цього робити ніяк не хотіли. Різдво тут найголовніше свято року. Британці до нього готуються чекають і зустрічають у великому родинному колі. Тож ні які карантинні обмеження цього би не змінили. Тому влада вирішила, що найкраще закривати країну на місяць у листопаді. А це був дуже жорстокий локдаун не такий, як перший. Єдина велика різниця була, залишалися працювати дитячі садки, школи та університеті. На Різдво все буде відкрите звісно з дотриманням всіх карантинних заходів, але на Різдво правила пом'якшують для усіх. Тобто оце введення пришвидшення локдауну дало таке поле для маневру британській владі і вони змогли пом'якшити правила на час Різдва. Тобто з 23 до 27 грудня, тут святкують Різдво 25-го, можна вільно подорожувати країною без обмежень. Так само дозволяється святкувати різдво з двома іншими сім'ями. Зараз навіть ходити в гості заборонено. А на час Різдва можна робити таки собі різдвяні бульбашки. Тобто ти обираєш з якими двома сім'ями, зазвичай це родичі, ти будеш святкувати Різдво. І вже на час свят міняти ці бульбашки не можна. Ти з нею можеш знаходиться під одним дахом. Перша партія вакцини, це американсько-німецька вакцина «Біонтех», «Пфайзер», вже прибула до Великої Британії. Її доправили тунелем під Ла-Маншем і вона вже у центральному сховищі у Лондоні. Правда місце розташування цього сховища не повідомляють. Вакцинація має розпочатися вже з дня на день обіцяє британська влада. До початку наступного тижня мають отримати 800 тисяч доз. Загалом замовили 40 мільйонів, цього має вистачити для 120 мільйонів людей. Але більша частина цього замовлення прийде вже після нового року. Зараз же вакцинацію почнуть із найбільшою групою ризику, такою визначили мешканців будинку опіки і їх доглядальників. Але оскільки умови і зберігання цієї вакцини доволі складні, там потребується температура -70 градусів, тобто вирішили, що не окремо закладам невеличким поставляти цю вакцину, а кликати людей до лікарень. Там паралельно можна вакцинувати і медиків. Загалом графік вакцинації такий, що після будинків опіки та медиків ідуть люди кому за 80, далі за 75, за 70 і так далі. Довгий процес, тобто до молодих і здорових людей дійдуть напевно десь наприкінці весни. Дозування там два. Перше щеплення має бути з перервою в 21 день. І імунітет має сформуватися на 28 день після першого щеплення», - розповіла кореспондент.

Молодий лікар з Нікополя Анатолій Лякішев, який працював у реанімації, рік тому переїхав до Польщі разом зі своєю родиною, поділився чому саме він зробив такий вибір.

«Причини напевно стандартні і всім зрозумілі. Я думаю, що всі присутні в студії і всі, хто буде дивитися цей ефір особливо наші колеги, всі розуміють цю причину. Це елементарно: повний розвал охорони здоров'я в першу чергу. Друге це повна відсутність фінансування. Хто б там, що не говорив, там шановні товарищі депутати, міністри і так далі. Ви нам можете цього не розповідати. Медики це дуже інтелігентні, досить освічені й перспективні люди, які знають і розуміють на багато більше ніж ви, сидячі у себе в кабінетах. Тому причина просто - це відсутність фінансування, відсутність менталітету і культури скажімо так серед населення щодо медпрацівників. Все просто. Якщо в Україні, нікому не секрет, наша заробітна плата стартує приблизно від 3 до 6 тисяч, в державній установі це приблизно 5-6 тисяч. У мене, як у молодого фахівця зарплата була максимально до 4 тисяч, 4200 від сили, за мінус там податків доходило там до 3700 може бути від сили. Це враховуючи, що ми працювали добу двоє, добу через добу, плюс шкідливі фактори, плюс нічні, багато всяких там доплат безглуздих до мінімалки і так далі. Якщо порівнювати зараз зарплату і порівнювати зарплату в Україні вона як мінімум в чотири рази більше. Тобто тут зарплата близько тисячі доларів на місяць у тебе виходить ну 99% з 100%. Навантаження на даний момент у всьому світі на медичних працівників, ні тільки на лікарів, на всіх абсолютно колосальна. Тому особливо взяти, якщо Польща і Україна - це абсолютно ідентичні країни. Знаєте, в прямому ефірі не можна грубіянити і не можна лаятися матом, якщо культурно висловлюючись, то вся причина у вас, в принципі сидить у студії. Тому питання просте, це просто відсутність менеджменту в сфері медицини, повна некомпетентність чиновників, відсутність бажання щось робити. І звичайно ж, хто б мені що зараз не говорив і не доводив, шановні чиновники і депутати і міністри, чесно, я зараз перебуваю в Польщі і то що ви зараз будете апелювати і коментувати воно до лампочки ось чесно вам скажу. Тому що дуже багато тут наших хлопців, наших лікарів, наших медпрацівників які просто розуміють, коли ви брешете і коли ні. Ми вже давно це вирахували і просто напросто навіть розуміємо, як правильно себе вести. Тому всі хто знаходиться зараз тут у Польщі, всі вже давно прокусили кожного з вас. Я не буду говорити за кого-то особисто, тому що ми знаємо, хто бреше, хто не бреше, хто робить вигляд, що він працює і багато говорить. А хто дійсно робить і мовчить», - зазначив молодий лікар.

Дивіться повну версію ток-шоу:


Нагадаємо, 11 вересня на телеканалі «Інтер» стартував перший випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». Заслужений журналіст України Роман Бочкала разом із Олексієм Фадєєвим щоп'ятниці обговорюють важливі для України питання. Гості програми – представники влади, політики, народні депутати, представники Офісу Президента, Уряду, експерти, політологи, жителі Сходу та Заходу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано майже 14 тисяч нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X