«Лівих грошей багато не буває»: журналісти розкрили схеми менеджера ДТЕК

25.11.2019 13:10

Що знає звичайна людина про Холдинг ДТЕК? Це велике вертикально інтегроване й гарно структуроване підприємство з правильно організованим менеджментом та принципами ведення бізнесу. І це дійсно так. Один із перспективних напрямків діяльності Холдингу – розвиток бізнесу відновлюваної енергетики (сонячної, вітрової). І все б чудово, але навіть в такому гарно налагодженому бізнесі завжди є спокуса «погрітися біля вогника». А там, де йдеться про великі грошові потоки, ця спокуса особливо велика. І навіть попри прописані процеси, системи контролю, проведення тендерів, якщо ти маєш талант – ти можеш спробувати обійти це та побудувати «бізнес на бізнесі». Ширяться чутки, що при закупівлях, пов’язаних з відновлюваною енергетикою, стали з’являтися елементи «відкатів» і корупції. То чи мають вони підґрунтя і чи варто перейматися?

 

Логотип Холдингу
Фото: "Кореспондент"

 

Сумнівна історія пов'язана з Костянтином Приходьком, який трішки більше як рік тому прийшов у компанію та переїхав у Київ. Наразі про нього відомо небагато. Ходять чутки, що він почав «підпрацьовувати» на закупівлях ще під час своєї роботи на металургійних заводах в Запоріжжі та Миколаєві. Але звісно ж, масштаби там були менші, так – дрібниці. Публічність він не любить – адже вона йому тільки заважає. Ви майже не знайдете по ньому фото та інформації на просторах інтернету. Це зайве, адже він звик «працювати в тіні». Кажуть, його улюблені фрази – «гроші треба заробляти в тиші» та «лівих грошей багато не буває».

Як директор департаменту закупівель Костянтин не тільки впливає на «правильні» ціни, але й готовий взятися за розв'язання будь-яких питань за «невелику компенсацію». Обмежує його, чи, правильніше сказати «бентежить», виключно наявність потужної системи контролю та безпеки в Холдингу. Схоже, він починає випробовувати цю систему на міцність. Дещо більше як рік – і він освоївся, розуміє усі потоки інформації та де і з ким можна домовитись. Адже майже ніхто з постачальників не захоче втрачати контракти. Саме це і дає змогу його «потенціалу» розкритися, а разом з цим і покращити його власний добробут.

За рік з невеликим роботи в ДТЕК він має запаморочливий прибуток, красиве столичне життя, покупку квартир, машин, вечері тільки у ресторанах, закордонні поїздки з дружиною коштом компанії (оформлені як відрядження з робочих питань), відпочинок тільки на узбережжі США та в країнах Європи. Крім того, його часто помічають у подорожах Україною з різними «подругами по життю». І все б нічого, якби це не відбувалося коштом компанії, адже будь-який постачальник намагається догодити людині, здатній розв'язувати питання. Чутки про це стали ходити на ринку. Та чи це дійсно тільки чутки?
Кажуть, що ДТЕК уже в курсі цієї ситуації й там цим уже займаються. Є переконання, що всі схеми буде викрито, а будь-які неправомірні дії буде знищено в зародку.

 

Вітряні та сонячні електростанції
Фото: "Економічна правда"

 

Згідно з останньою інформацією у пресі, в листопаді 2019 року Нідерландська DTEK Renewables B.V. розмістила дебютний випуск стандартних «зелених» єврооблігацій на суму 325 мільйонів євро. Залучення коштів має дозволити Холдингу реалізувати план з розширення своїх потужностей наземних вітряних та сонячних електроустановок до 1,9 ГВт у порівнянні з 0,95 ГВт, очікуваних на кінець року. Компанія зокрема має намір побудувати Тілігульську ВЕС потужністю 565 МВт.

І ось що має непокоїти керівництво Холдингу: а чи завжди правильно розпоряджаються цими коштами його менеджери? І ми знаємо однозначну відповідь – у ДТЕК налагоджено чудовий менеджмент і систему контролю, а всі позичені кошти будуть витрачені цільовим шляхом, отже, інвесторам не варто турбуватися.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини