Лісова корупція чи тиск на підприємство: інтерв’ю директора Вигодського лісгоспу Олександра Матусевича

23.07.2019 11:00

За даними підрахунку 84,89% протоколів, на одномандатному виборчому окрузі №86 (Івано-Франківщина) з 27,61% голосів виборців лідирує висуванець «Слуги народу», директор Вигодського лісгоспу Олександр Матусевич. Пан Олександр уже був героєм кількох журналістських розслідувань. Але з різних причин у минулому випуску ми не змогли почути його відповіді на поставлені в сюжеті питання.

Своїм поглядом «зсередини» на вирубку Карпат та лісову корупцію пан Матусевич поділився в ексклюзивній розмові з журналістом «СтопКору» Артемом Лагутенком.

Олександр Матусевич - директор ДП "Вигодський лісгосп", кандидат у народні депутати

- Ми маємо інформацію, що у державному підприємстві «Вигодський лісгосп» спилюється значно більше деревини, ніж це дозволено. Як ви можете це прокоментувати?

- Ліміт на заготівлю деревини видається тільки за видом рубки, який називається «головне користування». Він розраховується річною лісосікою, яка вираховується раз на десять років. Всього є три види рубок: це є рубки головного користування, рубки, пов’язані з веденням лісового господарства та інші рубки.

А є ще одне таке правило лісовода: що ніколи не можна перерубувати приріст. Тобто деревина, яка за рік проростає на одному гектарі. Це також вираховується, ми не можемо більше заготовляти, ніж проростає на одному гектарі. Так ось ми заготовляємо щорічно близько 60% приросту. Тому якщо говорити про перевищення ліміту заготівлі, я би сказав, що ми як лісовики не перевищуємо його ніколи. Я скажу більше: ми навіть не повністю рубаємо ліміт головного користування.

Вирубка лісу

- Орест Балазюк. Що його пов’язує з держпідприємством Вигодський лісгосп?

- Він як приватний підприємець надавав послуги по заготівлі та перевезенню на підприємстві Вигодське лісове господарство.
Коли у нас проводилися тендери на лісозаготівлю, то Орест Балазюк дуже багато скаржився на нас, на документацію тендерну. Але я хочу зараз сказати вам відверто, що якраз сам Орест Балазюк порушував умови. Тому що коли ми досліджували його історію діяльності, то ви можете собі уявити, що підприємство, яке надавало послуги, пов’язані із високими ризиками в лісовому господарстві, а саме в лісозаготівлі, не мало жодного оформленого працівника. Жодного! Я підкреслюю!

- Які у вас стосунки з керівником місцевої поліції Василем Хоминим?

- Це було десь 8 тому років назад. Ще коли я не був директором лісгоспу. У Василя Хомина народився син, і він взяв мене, щоб я хрестив його сина. На жаль, я хочу сказати, ми один до одного в гості не ходимо, хоча нас об’єднує мій похресник.

- Більше 50-ти перевірок на рік. Це нормальна практика? І чи не заважає це діяльності підприємства?

- В 2017 році у нас було 80 перевірок. А в 2018 десь приблизно біля 30-ти. Зокрема й за зверненнями депутатів Верховної Ради, і помічника депутата Верховної Ради. Йдеться про базові речі, які у нас вже перевірялися і контролюючими, й правоохоронними органами. Взагалі, в Івано-Франківській області є 16 лісогосподарських підприємств. Але такого шаленого тиску і перевірок, які були за 5 років мого керівництва у Вигодському лісгоспі, не було ні в одному підприємстві.

Одні виходили – другі заходили. У нас постійно перевірки, перевірки. Зокрема й за заявами Ореста Балазюка. Вибачте, коли протягом року перевіряють одне й те саме, то мені здається, що є якийсь неприхований тиск на підприємство.

Стосовно мене відкрили одне кримінальне провадження щодо незаконного звільнення працівника з особистих мотивів. До речі, прокуратура два рази за відсутністю складу злочину закривала це кримінальне провадження. І мені здається, на третій раз через суд поновили це кримінальне провадження, коли мене допитали перший раз за п’ять років в правоохоронних органах – в прокуратурі. І знову ж таки закрили за відсутністю складу злочину.

Дивіться повну версію інтерв’ю:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини