“Лише у в’язницях Греції перебуває понад 200 українців” – Суслова про українських бранців в інших державах

04.10.2018 16:22
“Лише у в’язницях Греції перебуває понад 200 українців” – Суслова про українських бранців в інших державах

У середу, 3-го жовтня, у Верховній Раді України відбулось засідання Комітету з захисту прав людини, в кулуарах якого нашим журналістам вдалось поспілкуватися з членом Комітету з питань прав людини та народним депутатом України від фракції "Блок Петра Порошенка" Іриною Сусловою.

У коментарі вона розказала про те, що лише у Греції в місцях позбавлення волі перебуває понад 200 громадян України.

"На жаль, наш комітет фізично неспроможний захистити кожного українця, який перебуває в місцях позбавлення свободи за кордоном. Наприклад, я займаюсь справами громадян, які перебувають у в'язницях Греції або очікують на рішення суду і таких справ близько двохсот" – зазначила вона.

Також на Комітеті підняли питання щодо ув'язненого вже 7-ий рік у Єгипті українця Едварда Чікоша, процесом якого займається Ірина Суслова.

"Питанням повернення Едварда Чікоша ми в парламенті займаємось вже близько двох з половиною років. Ця справа має дуже дивний характер, оскільки доказів у матеріалах справи дуже мало і вони не є ґрунтовними, тобто не можуть свідчити про те, що він мав на меті cкоїти злочин" – сказала нардеп.

Крім того, вона розповіла про те, що здоров'я українця наразі може бажати кращого та що він потребує повноцінного обстеження лікарями.

"Варто врахувати те, що він перебуває у дуже поганому стані – в нього бронхіальна астма важкого ступеня, він змушений вживати стероїди і потребує постійного лікування, яке не можуть йому надати в місці позбавлення свободи. Крім того, з тих аналізів, які йому вдалося здати, онкологи говорять про те, що є висока ймовірність того, що в Едварда може бути онкологічне захворювання" – підкреслила Суслова.

Нагадаємо, що в лютому 2012 року Едварда Чікоша у Єгипті засудили до 25 років позбавлення волі без права на оскарження вироку.

Читайте також: "Чому всі мовчать про Чікоша? Український в’язень на межі смерті в єгипетській в’язниці".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X