Лише 10% ув’язнених у Росії українських заробітчан визнали постраждалими від торгівлі людьми

23.08.2019 10:00

Постраждалими від закордонного наркорабства стали тисячі українців, проте лише невеликій кількості з них вдалося отримати статус жертви торгівлі людьми.

«Більше ніж 400 осіб визнані потерпілими у рамках досудового розслідування та кримінального провадження. Наразі на території РФ протягом останніх трьох років засуджено близько 4 тисяч осіб за розповсюдження наркотичних засобів», – зазначає адвокат Віта Мусатенко.

Як повідомила «СтопКору» заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович, станом на сьогодні 14 громадян України відбуває ув’язнення в українських тюрмах. Але досить часто санкція, яка передбачена нашим Кримінальним кодексом за певні злочини, є меншою, ніж санкція, передбачена кримінальним кодексом Російської Федерації.

"14 громадян України відбувають покарання на батьківщині", - Наталія Федорович

Якщо підозрюваних у вербуванні виправдають, а шанси на це – великі, то засуджені в Росії українці не отримають статусу жертв торгівлі людьми, а це означає, що вони залишаться за ґратами.

У той самий час групи шахраїв продовжують працювати. Тільки з початку цього року 42 українці були затримані російською поліцією за збут наркотиків. Ситуація навряд чи зміниться, поки між країнами продовжується конфлікт, адже нестабільність – чудове поле для розвитку транскордонної злочинності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X