Ліс рубають – тріски не летять: хто наживається на знищенні лісів?

Хто прикриває незаконні рубки у столичному регіоні?  Чому говорити про це смертельно небезпечно? Хто і як наживається на знищенні лісів і чи будуть браконьєри притягнуті до відповідальності? Дізнавалась журналіст "СтопКору" Лілія Ткачук.

"У кожного лісника, а як не в нього, то у його брата, кума чи свата є пилорама. Ви розумієте, що це означає?", – коментує депутат Фастівської районної ради Київської області Олег Коломієць.

Та говорити про це небезпечно.

"Я став неугодний керівництву, вони не знали, як мене звідси "кишнуть" і залучили СБУ", – розповідає Ігор Петрушенко.

Пан Ігор – майстер лісу Снітинського лісництва Фастівського лісгоспу. Пропрацював тут 30 років без жодних доган від керівництва, аж поки не змінили лісничого.

"Мені директор сказав: пиши заяву і спокійно розходимося. Я сказав, що писати нічого не буду, тоді директор пригрозив, що піду по статті", – продовжує пан Ігор.

А незабаром після цього майстра лісу впіймали працівники Служби безпеки України начебто на крадіжці деревини: "Ми завантажили машину лісу, пиловника 3- і 4-метрового, щоправда, без маркування, порушуючи внутрішню інструкцію, ну порушили через те, що багато вивозу і щоб більше часу було, щоб не сидіти тут в лісі до ночі, завантажили машину лісу і вивезли на майданчик. І вже до під’їзду цього майданчика приїхали СБУшники, п’ятеро осіб. І все, зробили з мене злодія – викликали директора, головного лісничого, а потім забрали цю машину до себе на територію СБУ, типу на штрафмайданчик".

Проти пана Ігоря відкрили кримінальне провадження. Та чоловік певен – усе це лише метод тиску, адже він відмовився працювати за новими корупційними правилами: "Люди добре вирізають, а погане все залишається. А я робив не так, через що у мене залишився найбільш збережений обхід в лісництві, а люди, в кого є свої пилорами – шаткують цей ліс і вдень, і вночі, ну, як сказати, солодке місце".

Наразі чоловік відверто боїться за своє життя. Тому і зважився розповісти на камеру про свавілля у київських гаях. Докладніше про масштабне знищення лісів на Київщині – у матеріалі Лілії Ткачук. 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини