До лікарні кластимуть не всіх: МОЗ оновив алгоритм допомоги людям із COVID-19

30.03.2020 13:46

В Україні створили 567 мобільних бригад медичних працівників. Вони будуть виїжджати додому до людей із підозрою на коронавірусну хворобу, але забиратимуть тільки найтяжчих.

Про це повідомили на офіційній сторінці МОЗ у Facebook.

"МОЗ України оновило алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам із підозрою на COVID-19.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів із легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах", - зазначили в міністерстві.

При цьому лікарі мають забезпечувати постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та/або можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю. Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов'язково мають використовувати засоби індивідуального захисту.

У МОЗ також наголосили на суворій забороні амбулаторного (домашнього) лікування у разі, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.

До таких симптомів належать: ядуха; утруднене дихання; збільшення частоти дихальних рухів більше за фізіологічну норму; кровохаркання; шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Бригади, які будуть виїжджати до пацієнта, забиратимуть зразки і потім передаватимуть їх до вірусологічних лабораторій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини