Летючий голландець Дунайського пароплавства: продаж теплохода фіктивній фірмі зацікавив військову прокуратуру

27.08.2019 17:00

Нове керівництво Українського Дунайського пароплавства не втрачає можливості заробити бодай щось на будь-чому: екскурсії для пасажирів, які УДП купувало в оператора, подорожчали рівно на 10 євро. А все через звичайну «прокладку», що з'явилася між оператором та УДП. Саме в ній і осідали ці гроші.

«У 2018 році – це 14 000 пасажирів. Тобто 140 000 євро. Неважко здогадатись, куди пішли ці гроші», – резюмує журналіст-розслідувач Кирило Вольний.

Проте є й значно прибутковіші схеми. У грудні минулого року на продаж виставили корабель «Микола Савицький».

«Це судно досить давно продається, і по-перше, ні в кого немає сумнівів, що його потрібно продати на металолом навіть тому, що воно вже не придатне до експлуатації», – заявив секретар правління ПрАТ «УДП» Микола Чорний.

«Микола Савицький» був уже четвертим судном подібного класу, яким торгувала компанія. Три брати-близнюки «Савицького» продали ще у 2014 році – за 7,5 млн грн кожен. А через 5 років ціна судна чомусь впала аж до 3,5 мільйонів.

Чому і для кого зробили знижку у півціни – залишилося загадкою. Але цим фактом зацікавилася прокуратура. В результаті спецоперації правоохоронці затримали радника Дмитра Чалого – прямо із хабарем у майже чверть мільйона доларів.

Про чергову перемогу над корупцією у своєму Фейсбуці тоді повідомив особисто Генпрокурор Луценко: «Радник гендиректора ПАТ «Українське Дунайське пароплавство» та представник Першої української міжрегіональної товарної біржі в результаті махінацій занизили на 30% ціну морського судна, т/х «Микола Савицкий» за умови передачі їм неправомірної вигоди у сумі 260 тисяч доларів».

Про махінації УДП заявив Юрій Луценко

Проте свято правосуддя тривало недовго. Вже за два тижні помічник Чалого, Марк Кривопальцев, знову був на свободі.

Та змінювати свої плани ділки навіть не збирались. Пройшло всього три місяці… і судно знову виставили на продаж – цього разу через систему «Прозорро».

Незважаючи на гучне прокурорське затримання, «Савицького» продали за ту саму ціну! Ба більше, покупець теж не змінився: та сама фіктивна «Металіка», що існує хіба що на папері.

Та тут на топ-менеджерів очікував сюрприз. На другу спробу продажу судна відреагувала військова прокуратура, яка виявилася більш дієвою: «Відповідно до технічних характеристик судна, його маса понад 1200 тонн. З урахуванням середньоринкової ціни на металобрухт у 6000 грн/т, мінімальна вартість судна мала становити мінімум 7 млн грн, що більше ніж вдвічі перевищує ціну, за яку було реалізоване судно», – зазначили у прокуратурі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини