Лебедко Сергій Андрійович


В.о. начальника Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби

Кар'єра: 

У 2019 обіймав посаду керівника ВБ ДФС.

Компромат:

У 2017 році начальника одного з підрозділів ДФС Сергія Лебедка затримували за вимагання майже 70 мільйонів гривень хабара.

Як написала журналістка Ірина Салій на "Цензор. НЕТ", приблизно за тиждень до початку розглядів із главою ДФС Романом Насіровим СБУ та Генпрокуратура затримали чиновників фіскальної служби за вимагання 66 мільйонів гривень хабара.

За її даними, схема мала такий вигляд. У січні 2017 року фірма "Оптимус Плюс" звернулася до Дніпропетровського відділення ДФС для відшкодування ПДВ на суму 308 мільйонів гривень. Відразу після цього на бізнесменів вийшов якийсь Віталій і запевнив, що може посприяти поверненню ПДВ. Мовляв, у нього є друг Сергій, що колись обіймав високий пост в ДФС і досі має там зв'язки. За це чоловік зажадав спочатку 20% від повернення, а потім 22% – тобто 66 мільйонів гривень.

Цим другом виявився Сергій Лебедко, який в 2015 році був в.о начальника Головного управління власної безпеки ДФС.

Як стверджує журналістка на "Цензр. НЕТ", Лебедко, Віталій і представник "Оптимус Плюс" кілька разів зустрічалися в Києві та обговорювали процес надання хабара. Також "рішали" заявляли, що вже все узгодили з вищими чинами податкової. Домовилися на тому, що відшкодовувати ПДВ будуть у два етапи й хабар давати, відповідно, теж.

lebedko dfs 2
Затримання Лебедка Фото: Обозреватель

Все так і відбувалося, а 24 лютого 2017, після передання першої частини грошей, як пише "Цензор. НЕТ", вимагачі були затримані. Лебедко й подільник були заарештовані на 2 місяці з можливістю звільнення під заставу в 1 мільйон гривень. Пізніше затримали ще одного учасника – Мирослава Лабу, який колись працював на керівній посаді в центральному офісі податкової. Всіх трьох звинувачено в шахрайстві в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 190 ККУ), за що передбачалося від 5 до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.

Знову в строю?

Лебедко після скандалу звільнився. У реєстрі НАЗК є його декларація за 2016 рік з позначкою "після звільнення", а в графі "місце роботи" вказано "ДФС України".

Зараз ДФС очікують зміни: її реформують, а натомість працюватимуть дві служби – Державна податкова служба та Нова митниця. Однак поки сайт ДФС працює, і там все ще можна побачити її структуру. Так ось, заступником Головного управління власної безпеки ДФС є не хто інший, як Сергій Лебедко. Як він знову повернувся в своє крісло, з огляду на таку історію, незрозуміло.

Колишній генпрокурор Юрій Луценко гучно відреагував на призначення Лебедка.

Цікавий факт:

Попри скромні доходи та роботу на державних посадах, сімейство декларує земельні ділянки, квартиру, приватний будинок та цілий автопарк розкішних автомобілів. У списку такі машини: Toyota Land Cruiser Prado (2006), Mercedes-Benz ML250 (2011), Mercedes-Benz GLE250 (2017) та Mercedes-Benz GLE250 (2018).

Особисте життя:

Має дружину Олену Володимирівну Лебедко.

Декларації: 

2016 р.

2019 р.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!