Лантухи у вільному польоті: активіст із Львівщини розповів як в ОВК №118 скидають мішки з бюлетенями з балкону

11.07.2019 15:40

Новий спосіб транспортування. Через брак людських ресурсів, в Окружній виборчій комісії №118 у Львові змушені скидати мішки з бюлетенями просто з балкону. Про це розповів голова відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” у Львівській області Андрій Турка під час брифінгу щодо маніпуляцій та фейків у медіа під час парламентської виборчої кампанії 2019 року, який відбувся 11 липня у Києві в рамках проекту "Стоп політичній корупції".

Андрій Турка - голова відокремленого підрозділу ГО "Стоп корупції" у Львівській області

“Ще під час президентських нами було зафіксовано порушення на цій ОВК –там приміщення 30 метрів, замість потрібних 50. Наразі ситуація не змінилася. Крім того, там відбувається “блукання голосів”. Я бачив, як з ДВК привозили опломбовані мішки з бюлетенями і складали на 2-му поверсі. На другий день їх скидали з балкону на подвір’я, щоб потім перенести в підвал. Летіло все – пломби в одну сторону, мішки в другу, протоколи в третю, а бюлетені в четверту”, – зазначив активіст.

Володимир Рибалкін розповів, що у Донецькій області проблемою можна вважати орієнтованість представників партій на адмінресурс, а не на ефективність їхньої роботи.

Володимир Рибалкін - голова відокремленого підрозділу ГО "Стоп корупції" в Донецькій області

“На Донеччині ми фіксуємо маніпуляції та порушення виборчого законодавство. Основна виявлена проблематика – це комісії ОВК та ДВК, у склад яких вже по 10 років входять одні й ті самі люди, які подаються від різних партій. Був приклад, коли людина під час президентських виборів була від партії “Слуга народу”, а на парламентських – він вже представник команди “Європейська солідарність”. Завтра він може податися від “Опозиційного блоку” або від іншої політсили, яка претендує на адмінресурс у цьому регіоні. У цей адмінресурс входять поліція, прокуратура, навчальні заклади – усе, що пов’язане з владою. Вертикаль залишилась і наразі змін у структурах не відбулось поки що”, – підкреслив Рибалкін.

Окрім того, під час брифінгу доктор наук із соціальних комунікацій Олександр Чекмишев розповів про проміжні результати моніторингу ЗМІ на предмет маніпуляцій, який стартував 12 червня 2019 року спільно з дружніми організаціями та з використанням платформи "Semantrum".

Олександр Чекмишев - доктор наук із соціальних комунікацій

Як зазначили організатори, мета проекту – показати брудні технології поширення маніпулятивної інформації в ЗМІ, щоб надати можливість громадянам критично оцінювати виборчу кампанію та робити усвідомлений вибір. А також, висвітлювати випадки порушення виборчого законодавства в різних регіонах України.

Наступний брифінг запланували на 16 липня

Детальніше про проект – на спеціальній сторінці stopfake.

Раніше ми писали: “Агітспецназ у засідці”, – в команді кандидата в нардепи Пашинського привселюдно висміяли людину з психічними розладами (ВІДЕО)".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X