Ламати – не будувати: дії столичних комунальників можуть спричинити екологічний колапс у місті

04.04.2019 11:55

Черговий будівельний скандал у столиці. Чому знесли міст над напірним колектором, який був частиною очисної системи Києва, та завдяки кому цілий мікрорайон на Дарниці опинився під загрозою екологічної катастрофи – дізнавався журналіст "СтопКору" Артем Поліковський. 

За словами представників Київводоканалу, якому належить ця ділянка, міст був зведений за усіма державними будівельними нормами. Проте о 4-ій ранку в понеділок два трактори та декілька бригад ремонтників розпочали руйнувати конструкцію.

Що саме відбувається та які були підстави для знесення мосту – самі комунальники пояснити не змогли. Але за декілька годин на місце прибув представник департаменту благоустрою столичної мерії.

"Комісія ТБТНС прийняла рішення з метою виникнення надзвичайних ситуацій провести роботи з демонтажу цього моста. В протоколі надано доручення, щоб компанія, яка проводить будівництво, виконала заходи щодо зміни маршруту свого транспорту і затвердила їх згідно з чинним законодавством", – повідомив начальник управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук.

Проте чиновник так і не зміг надати доказів, що ліквідація мосту законна. Тому в інвесторів після дискусії виникли сумніви щодо наявності проекту здійснення робіт з ліквідації мосту, адже жодних висновків експертів їм не показали.

Цікаво, що перевірити виконання робіт завітав особисто голова Дарницької райдержадміністрації Сергій Левада, який запевнив, що в нього просто черговий об'їзд території.

Нагадаємо, на Осокорках планується зведення нового житлового масиву "Патріотика на озерах" з допомогою залучених Банком "Аркада" від інвесторів коштів. Хоча й столична влада приймає протиправні рішення, забудовник тим часом виграє судові справи та сподівається на справедливе вирішення конфлікту.

Представники забудовника та активісти скерували запити до ДАБІ та самого Київводоканалу, щоб отримати офіційний коментар щодо подій навколо знесення естакади.

А журналісти «СтопКору», у свою чергу, й надалі стежитимуть за розвитком ситуації довкола будівництва.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X