Лагард розповіла, яких змін очікувати після коронакризи

06.07.2020 10:38

Економічна криза, спричинена пандемією коронавірусної інфекції, призведе до глибоких змін у світовій економіці. 

koronakriza
Фото: Bloomberg

Як інформує Інтерфакс-Україна, таку думку висловила голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард.

На її думку, прискориться перехід до діджиталізації та автоматизації, ланцюжки поставок стануть коротшими, а промисловість - більш екологічною.

Європейському центробанку доведеться зберігати виключно м'яку грошово-кредитну політику певний час і потрібно буде розробити фінансові інструменти, які дадуть змогу фінансувати трансформацію економіки, заявила Лагард у суботу під час виступу на економічному форумі Rencontres Economiques d'Aix-en-Provence, що відбувався цього року онлайн.

"Перехід до нових економічних моделей буде руйнівним, до того ж найбільше в перші два роки. Очевидно, що буде завдано удару по зайнятості та виробництву, а надалі ми зможемо сподіватися на поліпшення продуктивності", - цитує Лагард агентство Bloomberg.

"Усе це обов'язково вплине на споживчі ціни. Можливо, спочатку це буде дефляційний тиск, а потім уже інфляційна динаміка", - заявила вона.

Згідно з деякими оцінками, ланцюги постачань у світовій економіці стануть коротші приблизно на 35%, а рівень роботизації збільшиться на 70-75%, сказала вона.

Лагард відзначила також швидке зростання онлайн-торгівлі в період локдаунів, коли багато людей були змушені залишатися вдома. Цей тренд, на її думку, посилюватиметься на шкоду традиційній торгівлі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини