Китайська вакцина BBIBP-CorV на 100% захищає від важкого COVID-19

Вакцина BBIBP-CorV від китайської компанії Sinopharm має показник 86% протективної ефективності проти коронавірусної хвороби. Такі попередні дані фази III досліджень на людях оголосив МОЗ OAЕ. Більш того, вона на 100% ефективна в запобіганні середніх і важких випадків COVID-19. Про пише "LIGA.net" з посиланням на медрегулятор Бахрейну "Bahrain News Agency".

BBIBP-CorV
Фото: CTGN

13 грудня 2020 року, розроблену Пекінським інститутом біопродуктів BBIBP-CorV дозволили до використання в Бахрейні (раніше в Китаї і ОАЕ). За даними медрегулятора цієї держави, рівень появи нейтралізуючих антитіл досяг при її застосуванні 99%.

Хімічно інактивовану (вбиту) цільновірусну вакцину влада Китаю схвалила для клінічних випробувань ще в квітні 2020-го. Фази I/II випробувань на людях проводили в Китаї. Препарат не проходить заключний етап випробувань на батьківщині через нинішню низьку поширеністю вірусу всередині країни: фазу III проводять в OAЕ, Бахрейні, Єгипті, Йорданії, Марокко, Перу та Аргентині.

12 грудня, в Перу призупинили випробування для перевірки "серйозного небажаного явища" у одного з 6000 добровольців: з'ясовують, чи пов'язаний аутоімунний інцидент із вакциною або це сторонній випадок.

Курс імунізації – дві ін'єкції з інтервалом в 21 день, зберігати її можна в звичайному холодильнику (від 4 до 8 градусів за Цельсієм).

Чи є побічні ефекти:

  • Виробники вакцини запевняють, що серйозних побічних ефектів не виявлено. Проте вони ще не опублікували інформацію щодо фази III, незважаючи на те, що в країні препаратом вакциновано вже більше 1 млн осіб. Доказова медицина вимагає наявності таких публікацій: без них незрозуміло, наскільки безпечні та ефективні будь-які експериментальні препарати. Дані про фазу I/II Китай показав у журналі The Lancet.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксовано понад 3 000 нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини