Квіташвілі пояснив, чому тарифи на медпослуги мають бути вищі

02.07.2020 13:42

Тарифи на медичні послуги повинні включати зарплатний фонд, комунальні витрати, амортизацію обладнання і якийсь відсоток на інвестиції. Таку думку висловив в інтерв'ю глава експертної ради при парламентському комітеті здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Олександр Квіташвілі.

medicine
Фото: Цензор.нет

"Я вважаю помилкою те, що тарифи, які оплачує НСЗУ, не включають в себе комунальні послуги, і ці гроші йдуть з місцевих бюджетів. Це неправильно", - сказав він.

Квіташвілі зазначив, що "є місцеві бюджети багатші і є бідніші".

"Якщо якісь витрати, наприклад комунальні або закупівля обладнання, будуть перекладатися на місцеві бюджети, то у когось буде більше грошей у лікарні, а у когось менше. Тому тарифи повинні включати і зарплатний фонд, комунальні витрати, амортизацію обладнання, якийсь відсоток на інвестиції: ремонт, підвищення кваліфікації лікарів тощо на тарифі лікарня повинна не тільки покривати витрати, але і мати можливість якось розвиватися", - сказав він.

Коментуючи значне збільшення тарифу на медпослуги в разі включення в нього, зокрема, комунальних платежів та інших витрат, і ймовірне скорочення переліку медичних послуг, які покриваються бюджетом, Квіташвілі зазначив, що "краще на 100% платити за 10 послуг, ніж на 30% - за 30".

"Такий підхід до формування тарифів дозволить залучити в систему охорони здоров'я гроші, інвестиції, з'являться структури, які зацікавлені вкладати гроші в інфраструктуру галузі. Якщо ми будемо платити 30% вартості медпослуги, інвестиції не з'являться", - сказав він.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини