Квартири для військових у Броварах мерія намагається «віджати»

Броварська міська рада намагається відібрати державну землю, на якій планували збудувати багатоквартирні будинки для військових.

Броварська міська рада

21 вересня Броварська міська рада планує змінити план території, де розташована ділянка державної власності площею 6 га. Там установа Держспецзв’язку планував звести багатоповерхівки, щоб забезпечити понад тисячу військових гарантованим державою житлом.

Ще з 2013 року рішенням Кабміну ділянка за адресою вул. Київська, 225 у Броварах призначена для будівництва держслужбою спеціального зв’язку та захисту інформації багатоквартирного будинку для військових. Держспецзв’язку оголосила конкурс на будівництво багатоповерхівок, але міська рада намагається відібрати державну землю, змінивши план цієї території. Про це повідомляє Держспецзв’язку України.

«Після зведення багатоповерхівки квартири планується передати військовослужбовцям, які роками стоять у черзі на житло. Згідно з роз'ясненням Офісу Генерального прокурора, такі дії є перевищенням повноважень міської ради, адже йдеться про ділянку, власником якої є держава, а не місто. Відтак депутати, знаючи про це, у разі голосування за «перепланування» стають співучасниками кримінального правопорушення, здійсненого групою осіб», – повідомляє заступник голови Держспецзв’язку України Володимир Трофименко.

Сьогодні у черзі на отримання житла в Держспецзв’язку перебувають приблизно 1500 військовослужбовців. Серед них – учасники бойових дій в районі проведення АТО та ООС, повідомляє Трофименко.

Раніше Броварська міська рада Київської області опублікувала проєкт рішення «Про внесення змін у проєкт містобудівної документації «Детальний план території IV житлового району. І етап». За словами представників виконкому під час засідання 16 вересня 2021 року, на цій ділянці можуть бути паркові території та зелені насадження, однак згідно з кадастровою картою, ця земля призначена для будівництва будинків.

Тож Броварська міська рада пропонує перепланувати територію з землями, що належать державі, порушуючи Земельний кодекс.

Довідково:

  • У 2013 році депутати Броварської міськради з подачі мера міста Ігоря Сапожка проголосували за передачу у приватну власність земель колись стратегічного підприємства в структурі міноборони – ДП «Радіопередавальний центр». Там розташовувалося унікальне електронне обладнання та вишка, але все обладнання знищили.
  • У 2018 році нардепа Анатолія Гунько підозрювали в причетності до привласнення земельної ділянки ДП площею понад 115 га і вартістю майже 120 млн гривень. За інформацією ЗМІ, на цьому місці працівники «Техноенерготрейду» представляли громаді Броварів проєкт будівництва фармацевтичного заводу – компанії, що належить українському підприємцю і власнику торговельних мереж Віктору Поліщуку.
  • У 2019 році, за рік після повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Анатолія Гунька та низки осіб у зв’язку з недостатністю доказів.
  • Держспецзв’язку — учасник 6 судових справ за повернення раніше викрадених державних земель, що призначені для будівництва квартир для військових. Влітку служба виграла суд в Одесі за одну з ділянок Концерну РРТ площею понад 1,6 га.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, суд повернув Броварам 9 гектарів, які міськрада незаконно віддала під забудову. Передачу Броварською міськрадою землі під забудову фірмам ТОВ «ДІББ» і ТОВ «Глако» визнали незаконною. У січні 2007 р. міськрада передала ці землі фірмам в оренду для розміщення на них багатоквартирної житлової забудови. При цьому зміна категорії земель та їхнього цільового призначення відбулася з порушенням. На початку 2007 р., згідно з даними Київського обласного управління і Броварського міського відділу земресурсів, ділянки мали статус сільськогосподарських земель (рілля). А в договорах оренди за кілька місяців вже були прописані як землі житлової забудови. При цьому рішень про зміну призначення, як то мало  бути здійснено згідно з земельним законодавством, Броварська рада не приймала.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини