Квартира за закриття справи: адвокат столичного забудовника розповів про неправомірні пропозиції правоохоронців

30.12.2020 09:50

Провели обшуки без рішення суду, вилучили гроші й документи і досі не повертають: представники компанії-забудовника ТОВ «ЖК Баварія» скаржаться на тиск з боку співробітників Служби безпеки. Чому так сталося? Команда «СтопКору» спробувала з’ясувати у СБУ, прокуратурі та поліції.

Проте в Службі безпеки України не встигли розглянути запит журналістів у відведені законом терміни.

А в Києво-Святошинській прокуратурі та Нацполіції, своєю чергою, прикрилися таємницею досудового розслідування.

«Уся інформація, яку ми можемо вам надати, на жаль, в один рядок. Триває досудове розслідування і в межах чинного законодавства призначена низка експертиз, які необхідно провести. І це вся інформація, яку може слідство наразі розголосити», – повідомила начальник відділу комунікації ГУНП в Київській області Віталія Грохольська.

Bavaria3
У поліції посилаються на таємницю слідства Фото: СтопКор

Зауважимо, під час обшуків правоохоронці пропонували, так би мовити, розв'язати питання.

«Результат вже відомий був у перший день проведення обшуку. За словами працівників та директора, як тільки розпочався обшук, його відвели вбік та натякнули і запропонували неправомірну винагороду – надати квартири для керівників прокуратури, СБУ. Це була не зафіксована розмова. Пропонували «порішати» це питання на місці», – коментує адвокат забудовника Андрій Мазалов.

Andriy_Mazalov
Андрій Мазалов Фото: СтопКор

На сьогоднішній день випадки звернень підприємців, звичайних громадян щодо тиску правоохоронних органів почастішали: розпочинаються фіктивні провадження, силовики приходять з обшуками, а потім вимагають майно за закриття таких проваджень. Саме так сталося із ЖК «Баварія», вважає правозахисник Антон Шевченко.

Наразі будинок здали в експлуатацію, інвестори отримують необхідні документи на помешкання. Однак через вилучені матеріали забудовник не може розрахуватися із працівниками, що гальмує процес здачі другої черги будівництва.

Своєю чергою, «СтопКор» продовжує стежити за цією історією. Нові подробиці – у наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини