Кваліфікаційна «Санта-Барбара» – за лаштунками скандальної справи Чванкіна

Предмети розкошу в деклараціях і незадекларовані статки, що не відповідають доходам. Махінації зі службовими квартирами і гроші в рублях на рахунках російського «Сбербанку». Чому судді з ВККСУ, які самі мають «рильце в пушку», продовжують оцінювати відповідність інших служителів Феміди? Дивіться цікаві факти й подробиці у сюжеті Асі Глуцької.

Королівські династії вибудовувалися століттями, але в Україні лише за кілька десятиліть сформувався цілий пласт інших династій – юридичних. У якогось служителя права й дочка навчається на юриста, десь син суддя, а десь кум – ректор юридичного університету. Все буцімто за законом. До слова, член ВККСУ Юрій Тітов – кум одіозного Сергія Ківалова. А тому комісію успішно проходить племінник Ківалова Сергій Могил і намагається не менш успішно здати кваліфоцінювання чоловік племінниці – Сергій Чванкін.

До нашої редакції потрапило відео співбесіди того самого Чванкіна – голови Київського райсуду в Одесі. До речі, саме так процедура проходить у всіх, як на справжнісінькому іспиті. Члени ВККС – вони по інший бік камери – ставлять різні запитання, наприклад, щодо знання законів чи придбаного майна. Кандидат відповідає. Усе фіксується на відео. Про що саме запитувати – члени кваліфкомісії вирішують самі. А після цього – у закритому режимі – виставляють бали.

Але сьогодні в ексклюзивній бесіді з журналістами «СтопКору» вперше один з чинних членів кваліфкомісії, Андрій Козлов, допоможе зазирнути по той бік лаштунків ВККС. І розповість, чому деколи співбесіда виглядає наче комплементарне інтерв’ю.

«Приходить до нас кандидат і каже, що батьки мають значний трудовий стаж, і що працювали вони ще з радянських часів. І через всі інфляційні процеси, через всі ниці початкові 90-ті роки вони пронесли значні статки і дозволили цій людині стати на ноги і придбати все коштовне майно, яке в неї є. Є сумнів, і цей сумнів мусить мати наслідком звільнення. Але колеги часто кажуть в таких випадках: ну ми ж не довели, що цього не могло бути», - зазначає пан Козлов.

У випадку з Сергієм Чванкіним відбулась саме подібна ситуація. Попри відверту маніпуляцію у відповідях, пан голова суду таки пройшов кваліфоцінювання. І нікого з суддів ВККС не здивувало, що свій елітний маєток Чванкін оцінив у 69 тисяч доларів, хоча вартість на ринку складає щонайменше мільйон!

Оскільки справа Чванкіна набула широкого розголосу, а рада доброчесності забракувала його кандидатуру, у ВККС вирішили ще раз провести з ним співбесіду – уже всім складом. Проте засідання раптово перенесли, і коли воно відбудеться – й донині невідомо.

Але і це ще не все: Тарас Лукаш, який був доповідачем у справі скандального одеського законника, написав заяву про звільнення. На думку члена громради доброчесності Романа Маселка, фатальним для цього «законника» став саме кейс Чванкіна.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини