Курейчик заявив, що Лукашенко “дуже болісно” сприйняв указ Зеленського щодо білоруських “айтішників”

15.10.2020 19:41

Член Координаційної ради опозиції Білорусі Андрій Курейчик розповів, чому Білорусь передала українському послу ноту у зв'язку з указом президента Володимира Зеленського про залучення до України білоруських IT-фахівців.

Lukashenko
Фото: Микола Петров/БелТА/ТАСС

Про це пише "Україна 24", передає "Рубрика".

"Річ у тім, що IT-сектор – це найбільший донор білоруської економіки, він приносить більше чистого прибутку, ніж сільське господарство і будь-який інший індустріальний сектор. Його втрата означатиме кінець білоруського економічного дива. Тому Лукашенко дуже болісно поставився до цієї ініціативи української сторони, хоча при цьому сам розв'язав жорсткі репресії проти IT-компаній, оскільки всі вони виявилися на опозиційній стороні й виходили активно на марші, фінансували лідерів протестного руху", – заявив представник Координаційної ради.

Він наголосив, що заборонити виїжджати айтішникам неможливо, це високооплачувані люди, які можуть купити квиток до будь-якої країни Європи.

"Величезна кількість фрілансерів попрямувала в Україну, куди швидко та легко можна в'їхати, оскільки зараз проблема з видачею віз через те, що Лукашенко вигнав усіх послів Євросоюзу. Білорусі практично перестали видавати шенгенські візи та інші візи до Європи, тому Україна залишилася найперспективнішим напрямком", – зазначив Курейчик.

Нагадаємо, посла України в Білорусі Ігоря Кизима викликали 14 жовтня в Міністерство закордонних справ у Мінську через указ президента Володимира Зеленського щодо залучення в Україну білоруських IT-фахівців.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в ОПУ Зеленського озвучили список питань, які увійдуть до Всеукраїнського опитування 25 жовтня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини