Куплю голос, недорого: на Чернігівщині продовжують скуповувати голоси виборців

24.06.2019 18:22

Менше місяця залишається до проведення позачергових парламентських виборів. Але схеми підкупу виборців досі не викорінили. Як депутати з досвідом та «нові обличчя» використовують стару, добре відому систему скуповування голосів під назвою «сітка» - дізнавалась журналіст «СтопКору» Алла Легеза.

Почнемо із найгучнішого передвиборчого порушення, що прогримів на всю Україну і не тільки.

«У Чернігівській області ситуація, яка зовсім нещодавно трапилася: пряма сітка, яку ми виявили, яка складається з сотників, десятників і так далі. Ми виявляємо сітки, вони є, вони так і залишилися, нічого не змінилося», - розповідає координатор правозахисного підрозділу ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

У Прилуках, що на Чернігівщині, журналісти «СтопКору» на гарячому зловили учасників «сітки». Жінки пропонували кошти за підтримку Бориса Приходька на виборах. Кандидат-мажоритарник збирається балотуватись у 210-му окрузі.

Пані, що збирали інформацію та обіцяли гроші – так званні «десятники». Саме з таких «бджіл-трудівниць» і створюється сітка скупки голосів. А вже наступного дня кандидат в нардепи організував зустріч зі своїми «десятниками» в місцевому кафе.

Як ми вже розповідали у попередніх випусках, у Прилуках на нашу знімальну групу з кулаками накинувся заступник голови штабу кандидата Бориса Приходька Олександр Чалий, який вважав, що преса не повинна чути розмову учасників зібрання.

Медики констатували у постраждалих струс мозку та тілесні ушкодження. За фактом побиття двох журналістів поліція Чернігівщини відкрила кримінальне провадження. 15 діб під цілодобовим домашнім арештом - покарання для нападника за рішенням суду.

Проте, незважаючи на цей факт і на суспільний резонанс, скупка голосів на Чернігівщині за 300 гривень, з свідченням місцевих жителів,– триває.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини