Купатись чи ні? “СтопКор” віддав зразки води з річки Рось на експертизу

12.06.2019 15:22

11 червня журналісти "СтопКору" поїхали у Вінницьку та Київську області з метою провести експеримент та з'ясувати, чи дійсно були ліквідовані наслідки викиду пестицидів у річку Рось та чи не становить вода загрози для життя людей. Про це розповів журналіст Артем Поліковський. 

"У селі Збражівка на Вінниччині ми взяли зразки ґрунту з місця події. На місці аварії все було огороджено та посипано вапном. У воді побачили велику кількість мертвої риби", – розповів він.

Крім того, був здійснений забір води з річки Рось безпосередньо на в'їзді в місто Біла Церква на Київщині.

"Ми хочемо зрозуміти, наскільки чесною була експертиза, проведена з ініціативи місцевої влади. Коли брали воду, то побачили, що в річці вже купаються люди, пірнають діти. Хочемо вірити, що це дійсно безпечно, тому передамо зразки води на експертизу", – зазначив журналіст.

Як розповів в ексклюзивному коментарі "СтопКору" міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий, експертизу зразків води проводили декілька установ і якщо вірити результатам, то життю людей нічого не загрожує і вода є безпечною.

"На основі висновків, які ми отримали 10 червня о 19:00 з Наукового центру превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки ім. Медведя, а також листа від ГУ ДСНС України, комісією було прийнято рішення з 20-ї години цього дня відновити водопостачання", – розповів він.

За його словами, у воду відбувся викид речовин, які швидко розкладаються.

"Це речовини 3-ї категорії небезпеки, які швидко розкладаються. Крім того, на місці події в день НП було вжито всіх заходів – викиди нейтралізували вапном", – додав він.

Він також нагадав хронологію подій, які відбулись у цей день.

9 червня стало відомо про викид пестицидів в притоку річки Рось у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області.

Цього ж дня були відібрані проби води з річки Рось у Київській області й направлені в Білоцерківський завод препаративних вод.

О 13:00 людей в Білій Церкві сповістили про те, що вони мають 10 годин на те, щоб підготуватись до відключення води в місті – час, за який течія занесе пестициди в область.

10 червня о 8:00 зразки води були направлені на експертизу в Науковий центр превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки ім. Медведя.

10 червня о 19:00 після отримання результатів було прийняте рішення про відновлення водопостачання.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X