Кумівства немає, є лототрон: голова Держкіно Пилип Іллєнко розповів про принципи фінансування українських фільмів

07.08.2019 16:00

Довгоочікувана прем’єра стрічки «Толока» за творами Тараса Шевченка відбудеться 9 березня 2020 року, на шевченківські дні. Про це повідомив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. В ексклюзивному інтерв’ю «СтопКору» очільник Держкіно не оминув і тему можливого конфлікту інтересів, пов’язаного з «Толокою».

Пилип Юрійович Іллєнко - голова Держкіно України

«До фільму «Толока» я мав відношення як продюсер, який починав роботу у 2012 році. І коли стало зрозуміло, що мене призначать головою Держкіно, я, по-перше, склав з себе повноваження продюсера. Я, на відміну від деяких, передав свою частку в компанії. Я звільнився з посади директора цієї компанії», – наголосив пан Іллєнко.

Керівник Держкіно зазначив, що написав відповідну заяву про конфлікт інтересів міністру культури Євгену Нищуку та усунувся від ухвалення будь-яких рішень стосовно державного фінансування проєкту «Толока».

За словами пана Іллєнка, наразі у вітчизняній кіноіндустрії діє одразу декілька запобіжників «кумівству» і корупції: усунення конфлікту інтересів, формування експертної комісії за принципом лотереї та авторитет членів Ради з державної підтримки кінематографії, яка й ухвалює остаточне рішення про фінансування того чи іншого проєкту.

А численні скандали та розмови довкола державної фінансової підтримки окремих фільмів, на думку очільника Держкіно, є закономірною емоційною реакцією тих, хто програє у конкурсі.

Докладніше про це в матеріалі: «Будь-який конкурс на державне фінансування за своїм жанром передбачає скандал», – голова Держкіно Пилип Іллєнко

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини