Кулеба вважає реакцію українських партнерів на видачу паспортів РФ в ОРДЛО “недостатньо жорсткою”

01.05.2021 16:23

Глава українського МЗС Дмитро Кулеба дорікнув українським партнерам щодо їх реакції на видачу Росією паспортів в ОРДЛО. Під час інтерв'ю журналістам "Радіо Свобода" він назвав її "недостатньо жорсткою". Про це повідомляє "ZN.UA".

Kuleba
Фото: МЗС України

"Це велика помилка наших друзів і партнерів, що вони недостатньо жорстко з самого початку відреагували на початок "паспортизації"… Я нікого не обвинувачую. Таке життя. Тобто не поставилися достатньо серйозно. Росія відчула, що можна, і розгорнула цей процес. Як ви розумієте, у нас фізично можливостей впливати на роздачу паспортів на окупованих територіях Донбасу дуже мало, але жорсткий санкційний тиск у відповідь на такі дії Росії суттєво пригальмував би. Оскільки такого тиску не було, були лише слова, то Росія поставила там конвеєр з роздачі паспортів", - зауважив Кулеба.

Яскравим наслідком такої "паспортизації", продовжив глава МЗС, можна вважати слова представника Росії Дмітрія Козака під час переговорів радників лідерів нормандської четвірки, який заявив, що РФ буде захищати Донбас, бо там живуть її громадяни.

Закон про спрощений порядок видачі паспортів жителям ОРДЛО діє в Росії з 2019 року. У квітні 2020 року РФ спростила прийом в громадянство для жителів чотирьох країн, включно з Україною.

В окупованих районах Донецької та Луганської областей періодично проводяться кампанії, спрямовані на популяризацію паспортів РФ, отримувати документи змушують працівників бюджетної сфери та бойовиків.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, МЗС України засудило марш на честь дивізії СС "Галичина".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини