Кулеба: “Ми закликаємо Росію взяти участь в обговоренні умов виведення своїх військ з Криму і частин Донбасу”

03.12.2020 18:35

Україна закликає Росію взяти участь в обговоренні умов виведення своїх військ з тимчасово окупованих Криму і частин Донбасу. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час виступу на 27-мій Міністерській раді Організації з безпеки і співпраці в Європі, передає кореспондент "УНН".

Kuleba
Фото: РБК-Україна

"З жалем констатую, що це сьоме засідання ради міністрів ОБСЄ, на якому Україна і співтовариство ОБСЄ зосереджують увагу на викликах триваючої агресії Росії проти України для всього регіону ОБСЄ", - заявив міністр.

Він наголосив на необхідності чинити тиск на Росію з боку міжнародного співтовариства, щоб змусити її змінити свою поведінку.

Кулеба також подякував 43-м державам-учасницям, які приєдналися до України в ухваленні рішення міністрів про постійний моніторинг ОБСЄ територій, прилеглих до неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.

"Встановлення такого моніторингу, точне місце розташування "мінського протоколу" з Росією, який також підписала Росія, могло б стати ще однією практичною відповіддю ОБСЄ на триваючий конфлікт. Блокування цього рішення однією країною, Російською Федерацією, ще раз продемонструвало небажання Москви виконувати свої зобов'язання по "мінським угодам", дотримуватися принципів ОБСЄ і поважати кордони в Європі", - підкреслив глава української дипломатії.

Він також наголосив на важливості питання окупації Росією Кримського півострова.

"У наших спільних інтересах відновити безпеку і стабільність у ширшому Азово-Чорноморському регіоні. Резолюція Генеральної асамблеї ООН з цього питання, яка буде прийнята на наступному тижні в Нью-Йорку, спрямована на досягнення цієї мети, і я закликаю держави-учасниці ОБСЄ підтримати її", - зазначив він.

"Дозвольте мені сказати це голосно і ясно: Україна залишається прихильницею мирного врегулювання російсько-українського конфлікту. Протягом 2020 року ми демонстрували результати на практиці, у "нормандському форматі" і у Тристоронній контактній групі. Ми закликаємо Росію взяти участь в обговоренні умов виведення своїх військ з Криму і частин Донбасу. Ми хочемо покласти край цьому конфлікту якомога швидше", - заявив Кулеба.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, нардепи запевнили послів G7, що повернуть кримінальну відповідальність за неправдиве декларування.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X