Криворізька команда антикорупціонерів гуртує активістів-однодумців на Дніпропетровщині

«Особисте несприйняття такого явища як корупція», - саме так маркетолог із Кривого Рогу Артем Панасенко пояснює рішення долучитись до загальноукраїнської команди антикорупціонерів.  Він у жовтні очолив Криворізький міський відокремлений підрозділ «Стоп корупції». На батьківщині Президента команда однодумців вже об’єднує громадськість ідеєю боротьби з корупцією.

Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

«Кожен з нас стикався з таким явищем як корупція. Я перший раз зіткнувся з корупцією в інституті, на перших курсах. Також мої близькі друзі, які займаються бізнесом, стикалися з проблемою, коли до тебе приходить податкова або пожежники і кажуть: "Дай нам 2000, бо ми зараз знайдемо порушень на 10 000 і оштрафуємо". Вважаю, що це тягне розвиток країни донизу», - зазначає активіст.

Артем Панасенко зараз очолює підприємство, яке надає клінінгові послуги. Попри свій юний вік, разом з друзями вже встиг не на словах продемонструвати активну громадську позицію. Займався різними соціальними проєктами. Наприклад, студентами вони з однодумцями збирали гуманітарну допомогу для дитячих будинків.

Були і певні перемоги. Разом з командою ще у студентські роки здобув перемогу на обласному і загальноукраїнському рівні у форумі «хакатон» з тематики енергетики. Вони розробили мобільний додаток, який вираховує енергоефективність об’єктів – будинку, квартири.

Зазначимо, хакатон — це міжнародний форум, під час якого різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення  інтенсивно і згуртовано разом працюють над розв'язанням якоїсь проблеми або створенням нового додатку чи сервісу. Деякі хакатони призначені для освітніх або соціальних цілей.

Розробкою ініціативних криворізьких студентів зацікавилось Міністерство екології. Молоді розробники перемогли у тендері від міністерства.

Вже після здобуття вищої освіти Артем з друзями реалізували ще один проєкт з зеленої енергетики. Встановили у школі потужний роутер, який живиться від сонячної панелі. Інтернет надали на потреби школи у відкритому доступі – безкоштовно. Таким чином активісти продемонстрували, як можна забезпечити безкоштовним доступом до мережі інтернет соціальні об’єкти. І зробили власний внесок для розв'язання проблем довкілля та підвищення комфорту у рідному місті.

Нещодавно призначений керівник відокремленого підрозділу «Стоп корупції» розповідає: у Кривому Розі зібралась потужна команда однодумців. Об’єднавшись навколо негативного ставлення до різних проявів корупції у суспільстві, вони вирішили представляти всеукраїнську громадську організацію у рідному місті.

«Я приєднався до «Стоп корупції» і закликаю усіх наслідувати цей приклад, адже таке явище як корупція ми можемо подолати лише разом», - закликає Панасенко.

В команді криворізького місцевого підрозділу – 9 юристів. Долучаються люди різних професій і віку. Уже навколо осередку "Стоп корупції"  об’єднались кілька громадських організацій, підписавши меморандум про співпрацю.

oseredok stopcora krivoy rog
Фото: СтопКор

Це дає змогу стверджувати, що регіональний осередок у Кривому Розі може стати одним з найпотужніших підрозділів «Стоп корупції».

ПРОБЛЕМИ

Криворізький антикорупціонер виділив дві найсерйозніші, на його думку, проблеми міста. Це стан довкілля та транспортні питання.

«У нас є дві головні проблеми в місті – довкілля та транспорт. Це глибокі питання з дуже довгою історією. Були у нас різноманітні варіанти перемог міста в цих питаннях, а є нерозв'язані й донині. Ми їх проаналізуємо і зрозуміємо, як з нашого боку допомогти місту у розв'язанні проблем», – зазначив він.

Окрім того, Панасенко наголошує на багатогранності проблем корупції в регіоні – від політичної до побутової.  Представників бізнесу, наприклад, обурює непрозорість і пов’язана з нею корупційна складова формування податкових ставок на землю, надра тощо.

РІШЕННЯ

Артем Панасенко підкреслює, що найважливіше в плідній роботі з розв'язання проблем міста – це ефективна комунікація безпосередньо з місцевою громадою. Представник «Стоп корупції» у Кривому Розі зазначає, що команда відпрацьовує систему комунікації з жителями. Попри невеликий час роботи місцевого підрозділу, жителі Кривого Рогу вже знають про місцевих антикорупціонерів.

«Люди мають бути вищі за матеріальні цінності. Це я з власного досвіду знаю», - каже антикорупціонер і керівник підприємства.

Команда криворіжців демонструє на практиці: активна громадська позиція і особиста енергія допомагають кожному жителю міста зробити свій внесок у розв'язання актуальних проблем регіону. Яскравий приклад - внесок у збереження довкілля через впровадження сучасних моделей у галузі зеленої енергетики, вже реалізованих у місті.

«Відкритість. Чесність. І діалог. Ось особиста формула ефективного розв'язання будь-яких проблем», - резюмує керівник криворізького відокремленого підрозділу.

Зазначимо, урочисте відкриття відокремленого підрозділу всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції» у Кривому Розі відбулося 7 жовтня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини