Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов Експерт, співголова ГІ "Права Справа"

«Кришталевий палац»: неефективний менеджмент чи прояви корупції в системі ДУС?

07.06.2021 12:04

У Львівській області розташовані найвідоміші та найбільші бальнеологічні курорти України, сірководневі джерела яких відомі ще з XVI століття. Одне з найвідоміших рекреаційних місць Львівщині – Трускавець. Бальнеологічний курорт тут заклали у 1827 році. Хто і як нині заробляє на природних багатствах? І що відбувається у стінах президентського санаторію? Спробуємо розібратися.

Artboard_1_png
Ілюстрація: СтопКор

У самому центрі міста Трускавець, посеред курортного парку та поряд із центральним бюветом мінеральних вод розташований санаторій «Кришталевий Палац». ДП «Санаторій Кришталевий Палац» – відомчий санаторій Державного управління справами при Президентові України.

Санаторій «Кришталевий Палац» реорганізований шляхом перетворення в державне підприємство «Санаторій «Кришталевий Палац» згідно з розпорядженням керівника Державного управління справами №364 від 14.07.2003 року на підставі Розпорядження КМУ від 16.11.2002 року №674-р «Про передачу об’єктів державної власності в управління Державного управління справами». Діяльність санаторію регламентується Статутом, затвердженим розпорядженням керівника Державного управління справами від 30.07.2009 року №191.

Примітно, що підприємство може безперервно здійснювати свою діяльність протягом всіх 12 місяців.

crystal-palace
"Кришталевий палац" у Трускавці Фото з відкритих джерел

Керівником санаторію «Кришталевий палац» є Денисенко Роман Анатолійович. Головний бухгалтер – Бац Оксана Михайлівна (наказ №49-к від 01.09.2004 року). Середня кількість працівників – 230 осіб.

Згідно зі звітом про фінансові результати (звіт про сукупний дохід), прибуток за 2019 рік склав 1 375 тисяч гривень. За результатами фінансово-господарської діяльності за 2018 рік підприємством отримано чистий прибуток у розмірі 1 056 тис. грн.

Здавалося б, є привід радіти. Але це тільки на перший погляд. Так, згідно зі звітом незалежного аудитора щодо річної фінансової звітності загальні витрати за 2018 рік становили 45 797 тис. грн при плані 42 865 тис. грн.

І тут починають виникати перші питання. Річ у тім, що 17 травня на мою адресу надійшов лист від працівників санаторію «Кришталевий палац» із проханням втрутитися в ситуацію, яка склалася на цьому підприємстві.

У листі йдеться про факти господарської діяльності керівництва підприємства, які, на мою думку, потребують уваги не тільки з боку ЗМІ, а й насамперед співробітників правоохоронних органів. Так, наприклад, працівники санаторію пишуть про наявність заборгованості із заробітної плати та зловживання службовим становищем з боку керівництва підприємства: керівника санаторію « Кришталевий палац» Денисенка та головного бухгалтера Бац.

За інформацією працівників санаторію, керівники підприємства поселяли відпочивальників до санаторію, не реєструючи останніх. Відповідно, кошти, на думку працівників санаторію, в касу не вносили, а фактично привласнювали керівники. До речі, загальна кількість номерів в санаторії – 165. Ціни на путівки в санаторій «Кришталевий Палац» на 2021 рік — в діапазоні від 1200 до 2000 гривень за номер на добу.

Отже, виникають питання щодо ефективності менеджменту підприємства. Погодьтеся, чистий прибуток у розмірі 1 375 тисяч гривень викликає багато сумнівів.

Snegirev-Bochkala_3
Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Крім того, автори листа пишуть про те, що керівництво санаторію звітувало про будівельні роботи, які фактично не виконувалися. Нагадаю, згідно зі звітом незалежного аудитора щодо річної фінансової звітності загальні витрати за 2018 рік становили 45 797 тис. при плані 42 865 тис. грн.

Примітно, що, за словами працівників санаторію, у керівника підприємства Денисенка Р.А. місяць тому закінчився контракт, але він продовжує вести господарську діяльність. Понад те, використовує кабінет і службовий транспорт в особистих цілях. Пояснюється це тим, що, зі слів працівників, у своєму оточенні пан Денисенко розповідає, що нібито вже фактично узгодив пролонгацію контракту, домовившись про це з безпосереднім керівництвом ДУС.

Цікаво було б почути реакцію самого керівництва Державного управління справами на подібні сентенції з боку директора санаторію «Кришталевий Палац».

Показово, що згідно зі щорічною декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (датованої 18 березня 2020 року), заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, склала 691 357 грн. Це, звісно, не зарплата членів наглядової ради державних монополій, але на тлі суми чистого прибутку підприємства не може не викликати запитань.

І наостанок хотів би зауважити, що я залишаю за собою право на громадський контроль за фінансово-господарською діяльністю керівництва санаторію «Кришталевий Палац» з метою унеможливлення корупційних проявів. У разі необхідності буду звертатися до правоохоронних органів з метою відповідної реакції на вказані факти.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини