Криваві надра: російські бізнесмени та українські втікачі заробили на контрабанді донбаського вугілля майже 300 мільйонів доларів

30.04.2019 12:08

Як пов’язані між собою завищені комунальні платежі, російські олігархи та українські втікачі, постачання донецького вугілля в Європу та повернення в Україну під виглядом імпортного? Та хто саме стоїть за схемами розкрадання чорного золота? Дізнавайтесь про це з матеріалу Марії Гураль.

Команда «Стоп корупції» провела масштабну аналітику щодо контрабанди вугілля з окупованих Росією українських територій. Узагальнивши інформацію з відкритих джерел, експерти підрахували, що за два останні роки з окупованих територій було вивезено близько 15 млн тонн вугілля.

Усі зібрані факти були напередодні представлені на прес-конференції.

«Мета нашої прес-конференції – привернути увагу громадськості і правоохоронних органів до проблеми з вугіллям, яке завозиться з ДНР і ЛНР знову до нас в Україну. При цьому заробляє країна Росія, яка веде агресію проти нашої країни», - наголосив голова правління ГО «Стоп нелегал» Денис Шинкаренко.

І справді, з моменту окупації Донбасу статки російських бізнесменів та українських втікачів, діяльність яких пов'язана із надрами, щонайменше потроїлись.

Так, російський вугільний магнат Руслан Ростовцев, який раніше працював в урядах Москви та Сочі, ймовірно, вивозить з окупованих територій понад третину чорного золота – близько 700 000 тонн на рік. Вугілля компанії Ростовцева позиціонують як видобуте на шахті «Талдиска-Киргизька», хоча марки відрізняються.

«По наших даних, десь 2,8 мільйонів тонн вугілля десь полишає територію окуповану на рік, і от порахуємо, ціна складає десь в районі 100 доларів за тонну, це близько 280 мільйонів доларів», - зауважив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини