“Кримінальне покарання буде швидким” – Юрій Луценко попередив членів виборчкомів щодо відповідальності за порушення

12.03.2019 16:02

У вівторок, 12 березня, Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час наради голови ЦВК з керівниками правоохоронних органів щодо питань підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року зазначив, що правоохоронна система має спільну позицію щодо забезпечення чесних і конкурентних виборів.

"Це спільна позиція усіх керівників силових структур, і сьогодні саме з цієї позиції ми знайшли повне порозуміння із керівництвом та представниками ЦВК", – наголосив він.

На засіданні також обговорили всі можливі алгоритми співпраці та неприпустимість незаконних дій будь-яких суб’єктів виборчого процесу.

"Все дуже просто. Заборонено підкуп виборців, видачу бюлетенів відсутнім громадянам, агітацію в день виборів. Все це – табу, і вся правоохоронна система буде забезпечувати покарання в разі допущення дій, що суперечать цьому.

За законом будь-який член комісії, який видасть бюлетень для голосування особі, яка в цей час знаходиться, наприклад, за кордоном, отримає достатньо швидко кримінальне покарання. І одразу після виборів ГПУ та МВС обов’язково будуть вимагати списки виборців, відомості видачі бюлетенів, а також корінці бюлетенів. Ще раз повторюю – не бюлетені, де написано, як голосували, а корінець, де буде видно: член комісії такий-то видав бюлетень громадянину, який в цей момент був за кордоном.

Це, зрозуміло, кримінальне покарання для цього члена комісії. Тому силовики особливо звертають увагу на неприпустимість видачі бюлетенів особам, які знаходяться за кордоном", – наголосив Генеральний прокурор.

Юрій Луценко підкреслив неприпустимість будь-яких незаконних дій, наприклад, агітації у день виборів, а також спроби підкупу через так звані "каруселі". До того ж Генпрокурор висловив впевненість, що спільна позиція силовиків забезпечить спокійні, чесні й конкурентні вибори.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X