Країни Євросоюзу розпочинають масову вакцинацію від коронавірусу

27.12.2020 10:34

У неділю, 27 грудня, країни Європейського Союзу офіційно розпочинають масову вакцинацію від коронавірусу. Щеплення робитимуть препаратом компаній Pfizer/BioNTech, який ухвалила Єврокомісія після позитивних рекомендацій з боку Європейського агентства лікарських засобів. Про це інформує "Інтерфакс-Україна", передає "НВ".

Vakcynaciya
Фото: Укрінформ

В Угорщині, Німеччині та Словаччині вакцинація стартувала на день раніше, 26 грудня. Також початкові поставки вакцини почали прибувати до Франції, Австрії та Італії. Пріоритет надається категоріям громадян із груп ризику, зокрема, літнім людям.

В Іспанії та Болгарії ін'єкції теж розпочнуть робити 27 грудня. У Бельгії і Люксембурзі початок вакцинації планується з 28 грудня, у Нідерландах — із 8 січня.

У Pfizer/BioNTech заявили, що готові поставити ЄС 12,5 млн доз вакцини до кінця року.

Європейське агентство лікарських засобів схвалило використання вакцини Pfizer/BioNTech 21 грудня, через п'ять днів президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила що всі країни ЄС отримали препарат.

Щеплення вакциною BioNTech/Pfizer вже проходять у Великій Британії, США, Канаді, Швейцарії, Сербії та інших країнах.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, вакцина від коронавірусу американської компанії Moderna спричинила важку алергічну реакцію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини