“Країну чекає наймасштабніше будівництво доріг за всі часи незалежності”, – глава “Укравтодору”

28.01.2020 11:31

В уряді хочуть побудувати 1345 км доріг державного значення і 2500 км доріг місцевого значення. Кошти на ремонтні та будівельні роботи надходитимуть з трьох джерел: Дорожній фонд, фінансування під державні гарантії та загальний фонд бюджету. 

При цьому, в "Укравтодору" є три сценарії розвитку подій на цей рік:

Перший сценарій – фінансування винятково за рахунок Дорожнього фонду. Ця сума становить близько 30 млрд грн на дороги загальнодержавного значення. За цього сценарію буде побудовано 1345 км доріг державного значення і 2500 км доріг місцевого значення.

Другий сценарій – Дорожній фонд + кошти від випуску єврооблігацій. Вірогідність цього сценарії – понад 50%, заявив зі сцени керівник "Укравтодору". За його словами, залученню коштів сприятиме прийняте Верховною Радою законодавство та сприятлива ситуація на зовнішніх ринках. До 30 млрд грн з Дорожнього фонду може додатися ще 20 млрд за рахунок залучення фінансування. За такого сценарію буде відремонтовано та побудовано загалом 5000 км доріг.

Третій сценарій – Дорожній фонд + євробонди + фінансування із загального бюджету. За цього оптимістичного сценарію на відновлення українських доріг планується залучити 85 мільярдів гривень загалом. Цих коштів вистачить на ремонт 4000 км доріг державного значення і 2500 км місцевих доріг.

"Масштабне будівництво відбуватиметься у кожному регіоні. У 2020 році не буде області, де буде великого будівництва. Це буде рекордний рік за обсягами фінансування робіт", – зазначив насамкінець Кубраков, повідомляє "УП".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини