Крапки над «і»: подробиці скандальної справи «Спецтехноекспорту»

26.04.2019 15:08

Країну лихоманить через гучні корупційні скандали в оборонці. Президент Порошенко публічно звернувся до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації, і вже за тиждень детективи бюро відрапортували про затримання колишніх і чинних посадовців «Спецтехноекспорту». Та в цій справі, яку розслыдував журналіст Кирило Вольний, більше питань, аніж відповідей.

Детективи говорять про нібито «розкрадання державних коштів». Та 55 мільйонів, які були сплачені закордонній фірмі, взагалі не є державними грошима, згідно з контрактом, вони входять в собівартість продукції, що поставляється в Індію. Ба більше, зазначені витрати були передбачені угодами ще від 2009 року. Менеджери, яких наразі звинувачують, не мали до тих угод жодного відношення.

А ось до тих, хто безпосередньо підписував ці договори, детективи претензій чомусь не мають. Начальник департаменту контрактів Олексій Чередник, ім’я якого в ЗМІ згадують у зв’язку з компанією «Хартех», в справі навіть не фігурує.

Тим часом, попри тиск з боку правоохоронців, СТЕ вперше за багато років починає демонструвати позитивну динаміку роботи. Статистика свідчить, що саме в 2016-18 роках було укладено 148 нових оборонних контрактів на рекордну за останні 5 років суму – 280 млн доларів США.
Та попри позитивні показники, в червні 2018-го Павло Барбул вимушений піти з СТЕ. Директором СТЕ назначають надійну та перевірену людину – Владислава Бельбаса. До цього він працював директором напрямку вантажних автомобілів і автобусів «Хюндай Мотор Україна».

І вже незабаром після того, як директором СТЕ стала «потрібна» людина, справа, що була відкрита антикорупційним бюро, ховається у довгу шухляду, а слідчі дії припиняються – аж до виходу скандального розслідування «Наших грошей».

Хто ж в НАБУ кришує корупційні схеми в оборонці? - дізнавайтесь з матеріалу Хто в НАБУ кришує корупційні схеми в оборонці? – справа «Спецтехноекспорту»

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X