Крапки над «і» чи кришування браконьєрів: чому гальмують легалізацію бурштинового промислу?

Пілотний проект рекультивації земель, завдяки якому на українському ринку мав би з’явитись легальний «сонячний камінь», чомусь вже третій рік не зрушує з мертвої точки. Для кого узаконення промислу є невигідним і чи можливо легалізувати цей бізнес в країні, де бурштин проходить через руки неофіційних кураторів та кримінальних авторитетів, - дізнавалась Альона Середа.

Всі роботи мали виконуватись виключно за кошти іноземного інвестора, в цій історії це компанія «World Amber Ukraine», кінцеві бенефіціари якої знаходяться у США та Канаді. Та інвестор, який вже вклав у перший етап проєкту близько 800 тисяч доларів, зіштовхнувся з тим, що ніяк не можуть побороти в нашій країні.

Серед офіційних гравців цієї історії, за погодження яких генеральний підрядник ДП «Бурштин України» має реалізувати проєкт, є Державна служба геології та надр України, Міністерство екології та обласна рада.

В.о. генерального директора підприємства Дмитро Тягній розповідає, як отримується спеціальний дозвіл: «Згідно постанови Кабміну, ми подаємо пакет документів на отримання спецдозволів. Держгеонадра мають протягом 7 робочих днів вивчити документи, якщо вони знаходять помилку, вони мають повернути документи, ми маємо доробити і знов подавати. Якщо помилок немає і документи відповідають чинному законодавству, вони роблять розсилку на область і Міністерство екології. Отримуємо погодження, і в них є 30 днів на видачу спецдозволу».

Дмитро Тягній розповів про особливості проєкту

Проте за період з моменту набуття чинності постанови та залучення інвестора державному підприємству цілих чотири рази відмовляли у видачі спеціального дозволу на початок робіт. Тобто фактично не дають працювати.

Подаючи документи для отримання спеціального дозволу на проведення робіт, державне підприємство та інвестор зіштовхнулися з просто абсурдними проблемами.

«Ну розумієте, в українській мові над буквою «і» потрібна точка, а там нібито немає точки. Ну ви ж розумієте. Але що говорить закон, коли ми подали ці документи, у них було 7 днів для перегляду, а що зробили вони? Вони відправили на Рівненський муніципалітет, отримали від них згоди і тільки зараз нібито побачили, що там немає крапок і ком», - обурюється представник компанії «World Amber Ukraine» Каспарс Цинітіс.

Та за словами пана Тягнія, перешкоди для роботи підприємства почали створювати ще у 2015 році, саме в період активної роботи нелегалів. Адже державне підприємство, яке на відміну від них працює офіційно та сплачує податки до Державного бюджету, не таке вигідне.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини