Крах буржуазії: у Києві зносять паркан, яким мешканці елітного ЖК відгородились від людей

У столичному Голосієві урочиста перемога людей над мешканцями житлового комплексу "Коник", які самовільно вирішили відгородити комунальну територію парканом, а забудовник ще й п'ятиметровими насипами піску. 23 січня департамент міського благоустрою прибув на місце, щоб знести незаконно встановлену огорожу. Хоча планувалось, що це буде зроблено 15 січня. Кадри, на яких видно, як працівники "Благоустрою" демонтують паркан, опублікували на сторінці "Стоп корупції" у Facebook.

До роботи працівники КМДА взялись лише після численних звернень активістів громадської організації.

“Ми звертались до голови Київради та до Депратменту благоустрою, крім того проводили акції прямої дії. У даному випадку можна говорити про результативність наших дій, адже ми змогли звільнити зону прибережної смуги від сваільно встановленого паркана. Спочатку спрацювали активісти, а потім і працівники “Благоустрою”, за що їм подяка”, - зазначив правозахисник ГО “Стоп корупції” Ігор Бондарчук.

За ініціативи ГО "Стоп корупції" у Голосієво демонтували незаконний паркан Фото: СтопКор

Як повідомляв "СтопКор" раніше, паркан – не єдине порушення у ЖК "Коник". Громадські активісти неодноразово повідомляли чиновників про нелегальний бізнес забудовника елітного житлового комплексу.

"Ще наприкінці 2019 року на території, яку захопив забудовник, ми зафіксували невеликі насипи піску, а вже на початку нового року вони перетворились на п'ятиметрові кучугури. І столична, і районна влада чомусь не звертають на це жодної уваги та не вживають ніяких заходів. Попри те, що ми неодноразово до них звертались з цього приводу та надавали фото і відео факти", – розповіла журналістка "СтопКору" Наталія Дігтяр.

Раніше активістам вдалось добитись арешту спецтехніки нелегалів. Наразі забудовник оскаржує це рішення у суді.

Зазначимо, що з вини піщаних нелегалів русло річки Коник за останні роки дуже змінилось. Це може спричинити небезпечні зрушення в унікальній екологічній системі та стати причиною зникнення багатьох видів різноманітної флори. Крім того, така діяльність передбачає відповідальність згідно зі ст. 110 Водного кодексу України (“самовільне захоплення водних об'єктів та руйнування річищ, струмків та водотоків або порушення природних умов поверхневого стоку”).

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини