Крадуть вживу, відповідають — письмово: НАН України замішана у відчуженні майна заводу Патона

01.07.2020 14:26

Науковці чи рейдери? Керівництво ЗАТ "Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона" спільно з представниками НАН України відчужили майновий комплекс, який належав заводу. Ідеться про будівлі та земельну ділянку у понад 4 гектари у центрі Києва на вулиці Івана Кудрі.

Nanu
Активісти звернулись до НАН України через відчуження майна відомого заводу. Фото: СтопКор.

Про це стало відомо активістам ГО "Стоп корупції", які звернутись за роз’ясненнями до НАН України. Про реакцію керівництва наукової установи повідомив правозахисник Роман Литвин.

"Ми прийшли до НАН. Хотіли, щоб головний вчений-секретар Богданов надав рішення, яке він та його підлеглий Сидоренко ухвалювали про відчуження майна — майнового комплексу. Нам сказали, що офіційна відповідь буде листом. Віз і нині там, і розкрадання тривають", — повідомив активіст про результати звернення до НАН України.

Nanu2
В учасника схеми з відчуження майна заводу Сидоренка немає пояснень своїм діям. Фото: СтопКор.

Зазначимо, що за даними "СтопКору", у ЗАТ "Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона" ще з радянських часів залишився великий майновий комплекс в м.Києві на вул. І.Кудрі, 5, в якому і функціонував завод.

Nanu3
У НАН України обіцяють письмово пояснити, хто відчужив майно заводу. Фото: СтопКор.

До складу цього майнового комплексу входили: земельна ділянка 4,1 га, а також розташовані на ній корпуси заводу: адміністративні, складські, виробничі цехи тощо.

"Усі будівлі та приміщення заводського комплексу належали державі в особі НАНУ та перебували на балансі і в розпорядженні ДЗЗУ. Земельна ділянка належала заводу за документами СРСР, але не була оформлена за законодавством України (не отриманий Державний акт на право володіння земельною ділянкою). А в такому випадку земельна ділянка належить тому, хто володіє майновим комплексом, розташованим на цій ділянці.

Зважаючи на цю умову, керівництвом ДЗЗУ за підтримки керівництва НАН України була розроблена та реалізована схема викрадення у держави в особі НАН земельної ділянки площею 4,1 га та продаж її приватному забудовнику за ринковою вартістю. При цьому всі будівлі та приміщення заводу на цій ділянці стали інструментом злочинного привласнення земельної ділянки, а після цього пішли під знесення, як нецікаве для приватного забудовника майно. Тому держава та НАН втратили ще і велику площу (більш як 10 000 кв.м) виробничих та адміністративних будівель і споруд в центрі столиці", — роз‘яснили ситуацію у ГО "Стоп корупції".

За інформацією журналістів та громадських активістів, у 2009 році директор ДЗЗУ Степахно з метою реалізації схеми розкрадання майна ДЗЗУ увійшов у злочинну змову з керівництвом НАНУ Сидоренком та із засновниками наступних компаній, які спеціально створювали зі схожою назвою із заводом.

"У результаті земля разом із майновим комплексом заводу відійшла до приватних рук і тепер майже повністю належить сину покійного голови правління ПРАТ ДЗЗУ імені Патона Анатолію Степахну", — додає правозахисник Роман Литвин.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X