Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов Експерт, співголова ГІ "Права Справа"

«Козаки» окупованої Луганщини заявили про можливість входження до «Всевеликого війська Донського»

16.06.2021 11:26

Нещодавно в окупованому Луганську відбулася зустріч місцевих представників іноземного військового формування «донські козаки ЛНР» з депутатом Державної Думи РФ Віктором Водолацьким. Під час зустрічі місцеві посіпаки звернулися з клопотанням щодо опрацювання можливості їхнього входження до структури «Всевеликого війська Донського». Відповідний документ підписали члени самопроголошеної «Ради отаманів ЛНР».

Artboard 1
Ілюстрація: СтопКор

На думку підписантів, входження місцевого осередку іноземного військового формування «донські козаки» до складу «Всевеликого війська Донського» стане «одним із реальних кроків інтеграції народу Донбасу до складу Російської Федерації».

Присутній на засіданні депутат Держдуми РФ Віктор Водолацький заявив, що це звернення розглянуть на найближчій Раді отаманів при президенті Росії. Він також заявив, що «для справжніх козаків немає меж, і той факт, що їхні землі розділені на Ростовську, Волгоградську, Луганську та Донецьку області – нічого не означає».

Vodolatskiy
Віктор Водолацький Фото з відкритих джерел

Історично «Всевелике Військо Донське» поділялося на 10 округів, в основному на території сучасних Ростовської та Волгоградської областей (Російська Федерація), а також Луганської та Донецької областей (Україна).

Згідно з п.8 Статуту «Всевеликого Войска Донского» (далі мовою оригіналу), «войско Донское – самостоятельное войсковое (!) казачье общество, (…) расположенное на территориях Волгоградской и Ростовской областей в пределах границ, согласованых с органами государственной власти».

Небезпека цієї ситуації полягає в тому, що відповідно до Статуту означеного товариства (п. 25), кандидатура керівника так званого «округу» виноситься на узгодження та призначається безпосередньо президентом Росії, що є фактом прямого втручання у внутрішні справи України.

«Всевелике Військо Донське», очолюване Водолацьким, об'єднує так званих «реєстрових» козаків, тобто тих, що перебувають на державній службі відповідно до Федерального закону від 5 грудня 2005 р. №154-ФЗ «Про державну службу російського козацтва», а його Статут затверджено Указом Президента РФ від 17 червня 1997 року №612.

Свого часу, завдяки зусиллям ГІ «Права Справа», на Луганщині вдалося заблокувати організаційне оформлення входження місцевого осередку іноземного військового формування «донські козаки» у загальну структуру «Всевелике Військо Донське».

Нагадаю, 6 вересня 2009 року у Луганську в приміщенні ліцею іноземних мов відбулося зібрання делегатів так званих «донських козаків» у кількості 71 особи. На зібранні, яке мало закритий характер, був присутній тодішній заступник голови Луганської обласної ради Є.Харін. Головним питанням цього зібрання було створення на теренах Луганської області так званого «округу Всевеликого Войска Донского», керівні структури якого розташовані в іноземній державі – Російській Федерації.

У своєму виступі на цьому зібранні заступник голови Луганської обласної ради Є.Харін заявив наступне: «И никто не отрицает: Луганская область – это была территория «Всевеликого войска Донского». Но мы говорим: это территория Украины. Как сложилось, какая сволочь подписала – это вопрос. Будем работать в этом поле. Но ваших интересов никто никогда не предавал и не предаст».

Попри закритий характер зібрання, аналітичному відділу ГІ «Права Справа» вдалося отримати документальне підтвердження провокативних та антидержавних дій представників так званих «донських козаків».

На підставі отриманих документів я, Снєгирьов Дмитро, 21 вересня 2009 року звернувся до голови СБУ Наливайченка, генерального прокурора Потебенька та міністра юстиції Оніщука із заявою про порушення проти учасників зібрання та заступника голови Луганської облради Харіна кримінальних справ згідно з чинним законодавством щодо закликів до насильницької зміни державної влади, територіальної цілісності та суверенітету України.

dmitro snegiriov
Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Крім того, я вимагав перевірити зареєстровані об’єднання «донських козаків» щодо відповідності їхньої діяльності задекларованим програмовим засадам згідно з нормами чинного законодавства України на момент створення незаконних військових формацій на теренах України.

СБУ відреагувала на моє звернення щодо функціонування на території України незаконних іноземних воєнізованих формувань та не допустила в’їзду на територію України отамана Донецького округу «Всевеликого войска Донского» Віктора Дем’яненка.

5 жовтня 2009 року при проходженні митниці на українсько-російському кордоні отаману Донецького округа «Всевеликого войска Донского» Віктору Дем’яненку заборонили в’їзд в Україну. За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», отаман прямував до Луганщини на зустріч із «донськими козаками», які мешкають на теренах Луганської області, та віз із собою нагороди та грамоти «Всевеликого войска Донского» козакам, які «відзначилися» під час візиту до України патріарха Московського Кирила.

Утім, змушений констатувати, що попри неодноразові звернення до СБУ із заявами про порушення проти учасників зібрання та заступника голови Луганської облради Харіна кримінальних справ щодо закликів до насильницької зміни державної влади, територіальної цілісності та суверенітету, я отримав лише відписки, які свідчили про відсутність політичної волі у керівництва СБУ.

Своєю чергою, ГІ «Права Справа» запевняє представників силових структур України і проросійські сили, які поки ще функціонують на теренах України, що й надалі послідовно та наполегливо буде протидіяти всіма можливими засобами спробам деструктивних антиукраїнських сил, які зазіхають на територіальну цілісність та суверенітет України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини