Ковтуна, який організовував тортури в Одеському СІЗО, запідозрили в кришуванні агрорейдерів

24.09.2020 15:40

В.о. начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Мін'юсту Анатолія Ковтуна, якого підозрювали в організації тортур в Одеському СІЗО, тепер запідозрили в кришуванні агрорейдерів на Кіровоградщині.

Kovtun
Повідомлення про підозру Фото: Юрій Луценко / Facebook

Про це «СтопКору» повідомив анонімний викривач корупції.

За даними джерела, Анатолій Ковтун кришував свого товариша та компаньйона Геннадія Горлачова, який є керівником одеської компанії «Агро Гюбі».

Саме ця компанія підписала договір з ДП «Сільськогосподарське підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№37)» на Кіровоградщині, яке, своєю чергою, отримало в користування більш ніж 3 тисяч га землі, яка належить Устинівському виправному центру №37.

«З 2017 року це державне сільгосппідприємство працює з «Агро Гюбі» (власник та рейдерський «рішала» Горлачов Генадій Анатолійович). Фірм зі схожими назвами існує декілька, аби заплутати сліди. Горлачов привласнює врожай ДП та реалізує його без жодного контролю, вивозячи на елеватор на інші фірми. Кришував його компаньйон та товариш в.о. начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Мін'юсту Анатолій Ковтун», – розповідає викривач.

За його словами, злочинне угруповання три роки розкрадає майно державного підприємства.

«Коштом ДП вони користуються всією технікою (тракторами) та інвентарем, складами, ваговою, током, майстернями, тракторним станом та охороною ВЦ. За що не сплачується жодної копійки. Знищили свинарство, птицю, коней. Зруйнували навмисно приміщення для утримання (господарський двір). Бухгалтерія відсутня, все сховане та надумане», – додає інсайдер.

Він стверджує, що перевірками теж нікого не залякати, адже щойно з’являється інформація – всі швидко про це дізнаються та зникають.

Крім того, директори мінялись щонайменше 6 разів за останні роки.

«Директор невідомо звідки з’являється вшосте за ці роки. За моїми даними, Горлачов ставить свою людину. Нинішній директор Шевченко І.О. з’являється раз на місяць за вказівкою Горлачова».

Зазначимо, у березні цього року в СБУ повідомляли про вимагання хабаря посадовцями Мін'юсту у фермера за призначення на посаду директора одного із державних сільгосппідприємств. За нашими даними, йшлося саме про це ДП на Кіровоградщині, яке наразі очолює пан Шевченко.

Знімальна група «СтопКору» виїхала до Кропивницького з метою перевірити інформацію від джерела. Про це розповіла журналістка Марія Гураль.

«Поспілкувались із керівником ДП Шевченком. Від усього відхрещується. Говорить, що він тут недавно. На питання, чому працюють за тіньовими договорами, а не за тендерами, одразу перекручував розмову. Стверджує, що у всьому винне інше підприємство, яке раніше допомагало обробляти землі», – передала вона слова Шевченка.

Kovtun
Фото: СтопКор

Ми й надалі продовжуємо стежити за ситуацією на Кіровоградщині й інформуватимемо про подальші результати перевірки.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини