Ковель: родинні заробітки прокурорів і суддів

04.07.2016 11:01

Керівником Ковельської місцевої прокуратури за результатами відкритого конкурсу у минулому році став Олександр Бабенков.

Згідно з офіційною біографією, протягом 2001-2005 років він служив в органах внутрішніх справ УМВС України в Житомирській області.

Із 2005 до 2011 року обіймав посаду старшого слідчого прокуратури міста Житомира. Згодом – кілька місяців роботи в органах прокуратури Житомирського області.

У 2011 році обійняв посаду прокурора Ружинського району Житомирської області.

З травня до грудня 2015 року обіймав різні посади в Генеральній прокуратурі України.

У декларації за 2015 рік вказано, що торік він отримав 205 тисяч 214 гривень доходу, а його дружина із двома синами – 60 тисяч 263 гривні.

Олександр Бабенков має земельну ділянку площею 10 соток, квартира на 81 кв. м. та придбане в кінці 2014 року авто "Volkswagen Caddy" 2011 року випуску. Коштує таке авто від 10 тисяч доларів, прокурор же задекларував, що придбав його за 199 тисяч 30 гривень (на момент купівлі це приблизно 12 тисяч доларів,  авт.)

Серед майна, членів сім'ї вказана земельна ділянка площею 12 соток.

За 2014 рік Олександр Бабенков задекларував понад 521 тисячу гривень, із яких понад 386 тисяч гривень склав дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна.

Пана Бабенкова у мережі інернет згадують у скандальній історії де він претендував на отримання безкоштовного житла у смт. Ружин Житомирської області.

До слова і дружина прокурора Олена Бабенкова також працює в правоохоронних органах. Згідно з її декларацією про доходи, у 2014 році вона обіймала посаду помічника начальника з кадрового забезпечення в Ружинському міськрайвідділі поліції Житомирської області. Разом з тим, жодного із членів сім'ї чи будь-якого майна вона не задекларувала.

Цікаво, що в той час, коли Олександр Бабенков працював в прокуратурі міста Житомира, його матір Таїса Бабенкова придбала однокімнатну квартиру в Житомирі, а через рік – двокімнатну квартиру у селі Станишівка під обласним центром.

На момент підготовки матеріалу Олександр Бабенков перебував на лікарняному, тож поспілкуватися з ним не вдалося.

Першим заступником керівника Ковельської місцевої прокуратури за результатами конкурсу став Ігор Філімонюк.

Згідно з біографією, Ігор Філімонюк кар'єру збудував у Любомльській міжрайонній прокуратурі.

З 2002 року до 2010-го він був помічником Любомльського міжрайонного прокурора. Згодом два роки працював – старшим помічником міжрайонного прокурора, а з 2012 року став заступником Любомльського міжрайонного.

За час його роботи в Любомльській міжрайонній прокуратурі змінилося кілька керівників, серед яких Володимир Лебедюк (до 2012-го року), вже згаданий Олег Корецький (до 2014 року), Ярослав Грищенко.

У декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік Ігор Філімонюк вказав, що отримав торік майже 126 тисяч гривень доходу. Також прокурор вказав понад 3 тисячі гривень на рахунках у банках. У членів сім'ї, серед яких дружина дочка та син, задекларовано 11 тисяч 388 гривень доходу.

Родина Філімонюків має земельну ділянку площею 8 соток та користується земельною ділянкою площею 10 соток. Крім того, у користуванні задекларовано житловий будинок площею 284,1 кв. м. та спільний із членами сім'ї автомобіль "Toyota Camry" 2005 року випуску.

Пан Філімонюк родом із Любомля. Дружина прокурора Оксана Філімонюк працює секретарем судових засідань у Любомльському районному суді, батько прокурора Андрій Філімонюк із 2010 року є депутатом Любомльської районної ради і працює директором ТзОВ "Світязь", а матір вже на пенсії, раніше ж працювала банківським працівником.

– Автомобіль належить дружині, він купувався у 2011 році. А що це якийсь автомобіль такий супер? Він коштував 85 тисяч гривень, – розповідає Ігор Філімонюк.

На момент купівлі у 2011 році 85 тисяч гривень становило понад 10 тисяч доларів, що для секретаря судових засідань є серйозною сумою.

– Ви в доларах розглядаєте, а заробітну плату в гривнях платять… Питання стосовно машини вам краще ставити дружині, – відмовився пояснювати походження майна дружини перший заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури Ігор Філімонюк.

Що ж до будинку, то працівник прокуратури каже, що проживає у будинку батьків і саме їм він і належить.

Заступником керівника Ковельської місцевої прокуратури з грудня 2015 року стала Наталія Ткачук.

Працювати жінка розпочала у 2000 році з посади головного спеціаліста-юриста Ковельського міського відділу Пенсійного фонду України. У Пенсійному фонді жінка пропрацювала до середини 2003 року. Відтоді отримала посаду старшого помічника Ковельського міжрайонного прокурора.

Згодом з 2004 року до 2012-го працювала старшим слідчим міжрайонної прокуратури у Ковелі.

З 2012 року до 2015 року була заступником кількарічного Ковельського міжрайонного прокурора Василя Лопохи.

У декларації за 2015 рік Наталія Ткачук зазначила майже 122 тисячі гривень доходу. Тим часом у її чоловіка з двома доньками задекларована 81 тисяча 401 гривня доходу.

Серед свого майна працівниця прокуратури вказала квартиру площею 33,7 кв.м. У членів її сім’ї вказані дві земельні ділянки площами 9,71 та 10 соток і незавершене будівництво житлового будинку. Також сім’ї Ткачуків торік вдалося виплатити понад 60 тисяч гривень кредиту і процентів за ним.

Заступниця керівника Ковельської місцевої прокуратури Наталія Ткачук родом із Ковеля. Її матір Ніна Багнова майже два десятки років пропрацювала заступником прокурора Ковеля.

Згідно з інформацією із реєстру транспортних засобів в середині 2014 року колишня працівниця прокуратуризареєструвала авто «Hyundai Accent» 2010 року випуску. Коштує таке авто від 7 тисяч доларів.

Крім того, у жовтні минулого року Ніна Багнова придбала квартиру у Ковелі площею 43,9 кв. м., а цьогоріч приватизувала 10,5 соток землі у селі Забороль під Луцьком, яку їй виділили у 2014-му. Згідно реєстру речових прав на нерухоме майно, Ніні Багновій також належить 2,6 гектара землі у селі Ружин на Турійщині.

Тим часом чоловік Наталії Ткачук Сергій, судячи з його декларації про доходи за 2014 рік, працює у волинській податковій начальником відділу боротьби з незаконним переміщенням наркотиків і зброї управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням.

На момент підготовки матеріалу Наталія Ткачук перебувала у відпустці, тож поспілкуватися із нею не вдалося.

Ще одним заступником керівника Ковельської місцевої прокуратури стала Яніна Кошелюк.

Пані Кошелюк свою кар'єру збудувала у Ратнівській районній прокуратурі. З 2009-го до 2012-го вона була помічником прокурора Ратнівського району спочатку Олексія Стадніка, а потім Володимира Хилюка.

Згодом попрацювала старшим слідчим прокуратури Ратнівського району, а в жовтні 2013-го стала заступником прокурора Ратнівського району Володимира Хилюка.

У декларації про доходи Яніна Кошелюк вказала понад 123 тисячі гривень доходу за 2015 рік. У членів її сім'ї, серед яких вона вказала батька та матір, задекларовано понад 264 тисячі гривень доходу та понад 2,5 тисячі гривень на рахунках у банку.

Серед свого майна Яніна Кошелюк вказала квартиру площею 49,4 кв. м. та автомобіль "KIA Cerato" 2009 року випуску. Бувша у вжитку така автівка нині коштує від 8 тисяч доларів.

Батьки працівниці прокуратури задекларували дві земельні ділянки площами 17 та 12,98 сотки, житловий будинок на 210 кв. м. та авто "Skoda Octavia" 2007 року випуску.

Матір працівниці прокуратури Лідія Кошелюк уже багато років працює суддею Старовижівського районного суду. Ще із квітня 1990 року і понині Лідія Кошелюк є головою цього суду.

Задекларовану квартиру площею 49,4 кв. м. Яніна Кошелюк придбала у Ковелі в середині 2013 року.

Дочка судді, працівниця прокуратури не виявила великого бажання пояснювати журналісту походження коштів на придбання квартири та автівки.

– Мої декларації є у відкритому доступі. Там є інформація по моїх доходах і доходах членів сім'ї. По доходах і заощадженнях ми змогли придбати таке майно. Вся інформація розміщена, проводилися перевірки, – прокоментувала Яніна Кошелюк.

– А автомобіль ви коли купували?

– Там же зазначено, я думаю, що ви уже промоніторили мої декларації.

– Автомобіль 2009 року випуску. Ви його новим купували чи вживаним?

– Ви ж бачите, яка там інформація зазначена. Всі перевірки вже проведені, – продемонструвала свою відкритість для платників податків пані прокурор.

Джерело: Волинське Агентство Розслідувань

Автори: Тетяна Радіонова та Юрій Горбач

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X