Коти можуть заражати один одного коронавірусом – вчені

14.05.2020 10:39

Вчені з США повідомили про здібності кішок заражати один одного коронавірусом. В ході експерименту здатність передавати інфекцію була підтверджена навіть у тварин, не виявляють симптомів COVID-19, посилаючись на дослідження вчених з університету Вісконсіна

У ході експерименту дослідники заразили трьох кішок коронавірусом, взятих у людей. Потім кожну з інфікованих кішок помістили разом зі здоровим тваринам. Після закінчення п'яти днів коронавірус був виявлений у всіх трьох раніше здорових кішок, причому жодне з уже шести заражених тварин не демонструвало симптомів COVID-19.

"Не було ні чхання, ні кашлю, у них (РЕД: кішок) не піднімалася температура і не знижувався вагу. Якби господар тварини подивився на них... він би нічого не помітив", — розповів один з авторів дослідження, експерт-вірусолог Пітер Хальфманн.

У той же час він закликав не панікувати і керуватися здоровим глуздом у питаннях гігієни — не цілувати тварин і протирати поверхні в будинку.

На думку дослідників, результат цього експерименту доводить необхідність знову вивчити можливість потенційної передачі вірусу від котів до людини.

У той же час Американська ветеринарна медична асоціація (AVMA) у своїй заяві вказала на те, що навіть якщо тварина може бути навмисно заражене в лабораторії, це "не означає, що воно буде легко заражене тим же вірусом в природних умовах".

В даний час немає свідчень здібності коронавіруса передаватися від котів до людини, зате випадки зараження тварин людьми вже були зареєстровані. Так, на початку квітня у декількох тигрів і левів у зоопарку Бронкса у місті Нью-Йорку був діагностований COVID-19. Крім того, китайські вчені виявили антитіла до коронавирусу у 102 кішок в китайському Ухані.

Є також свідоцтва того, що кішки при зараженні коронавірусом можуть відчувати респіраторні симптоми, схожі з тими, які проявляються у людини, повідомляє Associated Press.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини