Корупційний НБУ: за рік банкіри розтратили 250 мільйонів на юристів-привидів

13.11.2019 12:51

Аналізуючи витрати НБУ за 2018-й рік, активісти "Стоп корупції" виявили чергову оборудку, цього разу – на 250 мільйонів гривень. Саме стільки витратили на консультації юристів з інших компаній. Про це свідчать відповідні угоди. І це при тому, що в самому головному банку країни діє юридичний департамент зі штатом у 80 людей. Кошти витрачали за статтею "Інші неопераційні витрати".

Фото: скриншот

"У структурі НБУ створено юридичний департамент чисельністю у 80 осіб. Водночас витрати НБУ на юридичні та консультаційні послуги, що надавалися юридичними компаніями на підставі укладених договорів для реалізації окремої стратегії, у 2018 р. становили понад 250 мільйонів гривень (74,7 відсотка за статтею "Інші неопераційні витрати")", – зазначили в Рахунковій палаті та назвали це "неефективним використанням коштів".

Як раніше повідомляв "СтопКор", у жовтні 2019 року ревізори Рахункової палати України перевірили кошторис адміністративних витрат і зобов’язань НБУ та виявили чимало порушень. Нині голова НБУ Яків Смолій та його заступниця Рожкова намагаються найгучніші з них приховати та "зам’яти". Одначе акт перевірки Рахункової палати вже оприлюднено. Зазначені там суми вражають.

Наразі аналітики "СтопКору" поділили висновки, які свідчать про неефективну роботу Національного банку, на дві групи. Розслідування продовжується.

Нагадаємо, під НБУ триває масштабна акція протесту. Мітингувальники вимагають, щоби керівників Нацбанку в особі Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової притягли до відповідальності за корупційні схеми.

Акція під НБУ Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини