Корупційне павутиння: хто заробляє на продажі інтернету в школи Дніпра

21.10.2019 11:53

Життя «покоління Z» без всесвітнього павутиння уявити вже неможливо, а наявність інтернету у школах дає можливість застосувати сучасні технології у навчанні. Проте якщо до питання підійти з іншого боку, як це вміють робити у Дніпрі, то корисна справа може стати ще й ефективним засобом «засвоєння» бюджетних мільйонів. Хто ж обплутав усі школи міста корупційною мережею? Розслідував Кирил Вольний.

Коріння цієї історії сягає ще у 2016 рік, коли крісло секретаря міськради Дніпра посідав В’ячеслав Мішалов.

Саме тоді, за дивним збігом обставин, фірми колишньої дружини, батька та самого В’ячеслава отримали за сприяння міської влади підрядів на майже пів мільярда бюджетних гривень.

В афері були задіяні батько, ексдружина та сам В'ячеслав Мішалов

Програма підключення шкіл Дніпра до мережі Інтернет, на яку з бюджету виділили 27 мільйонів – одна з таких схем. Обрати виконавця робіт та провайдера мали б через тендер.

Та комунальне підприємство вирішило обійти закон, «розбивши» один великий проєкт на 160 маленьких – за кількістю шкіл в місті. У такий спосіб вартість робіт в одній школі було встановлено на рівні 168 000 гривень, а за законом закупівлі до 200 000 гривень можна проводити без відкритого тендера.

Напевно, саме завдяки цьому на безконкурентній основі в усіх ста шістдесяти школах міста-мільйонника роботи виконувала одна фірма – «Інтелект Дніпро Телеком», яка тісно пов'язана з Мішаловим через компанію «Фрегат», кінцевим власником якої є сам В’ячеслав Дмитрович.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини