Корупційна оборона: «золоті хлопчики» уникнуть відповідальності?

28.05.2019 13:36

Розслідування гучної корупційної справи в «оборонці» стосовно СТЕ є дуже показовим, адже проводили його, серед інших, ті самі фігуранти скандальної переписки «золотих хлопчиків». Зрештою детективів відсторонити від роботи. А нещодавно були оприлюднені й результати службового розслідування, чим вони вразили – дізнався журналіст «СтопКору» Кирил Вольний.

Результати службової перевірки дійсно вражають. За ймовірне вилучення «Оптимумспецдеталь» з переліку фіктивних фірм детектив НАБУ Дмитро Литвиненко отримав лише догану.

У прес-службі НАБУ ситуацію пояснили наступним чином: «Оскільки керівник Головного підрозділу детективів та детектив приховували матеріалів переписки, неналежно виконували посадові обов'язки та неналежним чином організовували роботу з особами, які співпрацюють зі слідством, за сукупністю виявлених порушень вони отримали догани».

Така історія з детективом Литвиненко має систематичний характер. За останні роки СБУ та ГПУ порушило вже 3 справи щодо його діяльності. І тільки після втручання журналістів та блогерів щодо винесення лише догани генпрокурор Луценко «згадав» про детективів.

«Чим може закінчитись ця історія? Що люди, які «сядуть», вони будуть не людьми дійсно винними, а людьми, які пішли в оборонпром, попрацювали, а потім проти них сфабрикували справи», - коментує хід справи політконсультант Катерина Одарченко.

Сама тема навколо Укроборонпрому вже стала політичною. До виборів нею активно користувались. А що буде після? Як з цими викликами впорається команда нового президента?

Новий секретар РНБО Олександр Данилюк уже встиг заявити, що для нього пріоритет номер один – це перезапуск антикорупційної інфраструктури: «Я брав участь у запуску її, але останні два роки вона просто паралізована».

Що потрібно для того, щоб в найгучніших корупційних справах по розкраданню оборонки були названі імена справжніх злодіїв, журналісти «СтопКору» запитали в інших представників нової команди.

«Це питання більше державного значення, а я ж не працюю в адміністрації. Вам краще звернутись в адміністрацію президента», - зауважив радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Зрештою, після численних спроб намагалися поспілкуватись із головою адміністрації, «СтопКор» надіслав до прес-служби Адміністрації Президента усі необхідні запити на інтерв’ю та буде чекати можливості особисто поспілкуватись з відповідальними за антикорупційний напрямок в новій команді.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X