Корупційна ДФС: фіскали вимагають гроші, бюджет втрачає мільярди

Понад 4 мільярди гривень щорічно недоотримує державний бюджет України через схеми мінімізації та контрабанду на митниці. Щотижня на гарячу лінію «СтопКору» надходять десятки звернень від власників малого бізнесу про незаконні дії податківців. Є навіть факти, коли фіскали відверто вимагають гроші за допомогу в уникненні податкової системи. Саме це стало головною темою прес-конференції, яку ініціювала команда «Стоп корупції».

«Мене здивувала ситуація, яка трапилася буквально менше місяця тому, коли подзвонили люди і говорять: приїхало чотири податківця до нас на автомийку і почали якимось чином заявляти, шо ми працюємо незаконно, їм почали показувати документи, в свою чергу податківці нічим не аргументували це», - розповів лінійний координатор ГО «Стоп Корупції» Ігор Бондарчук.

Зазначимо, наразі у складі «СтопКору» тридцять вісім підрозділів, і кожен з осередків неодноразово фіксував факти корупції фіскалів та митників по всій країні.

«Болючою темою для України є центри мінімізації митних платежів», - підкреслює юрист ГО «Стоп Корупції» Володимир Юрко, - «Яким шляхом це діє? Це звичайна тіньова схема, яка дозволяє контролювати зловмисникам підприємства, які знаходяться на території України, використовуючи реквізити закордонних партнерів шляхом подання недостовірних відомостей до зовнішньоекономічних контрактів, інвойс і тому подібних».

Про ці та інші корупційні схеми у митній справі дивіться у сюжеті:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини