Корупція в оборонці – на чиєму боці грає НАБУ?

30.04.2019 11:20

Черговий виток у скандальній «оборонній» справі: один з найбільших експортних контрактів в історії української армії опинився під загрозою. Чия злочинна бездіяльність дала можливість ділкам заробляти сотні мільйонів на оборонному бюджеті та кому підіграють своїми діями детективи НАБУ? Дізнавався журналіст «СтопКору» Кирил Вольний.

Не маючи дозволу на самостійну міжнародну діяльність, детектив бюро антикорупційних розслідувань Литвиненко почав особисте листування з Міноборони Індії. В листі він зазначив, що посадовці «Спецтехноекспорту» підозрюються у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Через два місяці, 6 червня 2016, пан Литвиненко відправив другого листа, де вказав, що більше не потребує цієї інформації.

В індійських ЗМІ з посиланням на НАБУ з'явилася інформація, яка почала викликати занепокоєння іноземних партнерів та поставила під загрозу продовження контракту. Таким діями детектив фактично підіграє основному конкуренту України на міжнародному ринку озброєнь – Росії. У цій ситуації іноземні долари скоріше підуть на оборонні заводи РФ, а звідти у вигляді нових партій військової техніки – на Донбас.

Варто лише згадати, як Міністерство оборони переплатило 300 млн гривень за пальне для армії через новий договір, який було укладено у зв’язку з втручанням НАБУ. Цю ситуацію яскраво прокоментував Юрій Бірюков – волонтер та радник Президента України.

«Помните эту историю? Про якобы 150 миллионов гривен, которые Павловский украл на топливе? А вы знаете, что дело рассыпалось в пыль? А вы знаете, что уже не один человек сказал о том, что это был коммерческий заказ, чтобы выбить поставщика? И даже суммы в сотнях тысяч долларов были озвучены. Так вот, фамилия следователя, который то «дело Павловского» организовал – Дмитрий Иванович Литвиненко», - зазначив пан Бірюков на своїй сторінці у Фейсбук.

Варто додати, що громадська рада контролю НАБУ звернулась до Артема Ситника з вимогою відсторонити детектива Литвиненка та розпочати розслідування щодо його діяльності. Під тиском громадськості детектив був відсторонений від роботи.

А тим часом суспільство чекає на правосуддя та вимагає, щоб були названі справжні прізвища і тих, заробляв на війні, і тих, покривав корупціонерів замість того, щоб відкривати на них справи.

За розвитком справи проти очільників «Спецтехноекспорту» команда «СтопКору» обіцяє ретельно стежити та триматиме на контролі розслідування щодо діяльності детективів НАБУ.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X